پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 21 مرداد 1399

کد خبر : 93888

 
جایگزین ساسی مانکن در همدان
تاریخ خبر : 1398-02-31
نویسنده : فیض‌ا... مظفرپور
     
 
 
     
متن خبر :  در هفته‌های گذشته خبرهایی مبنی بر اجرای آهنگ‌های یک خواننده معلوم‌الحال در مدارس کشور به گوش رسید که با کمال تأسف کلیپ‌ها و ویدئوهای از این مراسم‌ها در فضای مجازی پخش شد. موضوع به وزارت آموزش و پرورش و مجلس و سایر نهادهای مسئول در کشور کشیده شد و بعد از سر و صداهای رسانه‌ای فراوان موضوع در حال حاضر فروکش کرده است. و مسئولین آموزش و پرورش در صدد حل مشکل و اندیشیدن راهکارهایی برای جلوگیری از موضوعاتی از این دست در مدارس می‌باشند. و دستورالعملی نیز برای سرودهای دانش‌آموزی ارسال شده تا ضمن حفظ نشاط و شادی در مدارس از انجام رفتارهای خلاف شئون دانش‌آموزی جلوگیری به عمل آید.
خوشبختانه تاکنون گزارشی از اجرای ساسی‌مانکن در مدارس استان همدان به گوش نرسیده است و از این بابت باید از آموزش و پرورش استان سپاسگزار بود که تدابیر پیشگیرانه‌ای در مدارس داشته‌اند.
با فروکش کردن اخبار ساسی‌مانکن در کشور دو اتفاق مشابه که با کمال تأسف هر دو نیز در همدان افتاده است بار دیگر توجه رسانه‌ها را به همدان جلب نمود. و به نوعی می‌توان ادعا کرد که در حقیقت این دو موضوع خلاء نبود ساسی مانکن در همدان را پر کردند.
پخش آهن یک خواننده زن قبل از انقلاب در مراسمی در دانشگاه بوعلی همدان و انجام حرکات موزون به وسیله برخی از دانشجویان حاضر در جلسه و دیگری نیز دعوت از مجری معروف صدا و سیما به همدان در جمع دختران کنکوری همدان که با استفاده از الفاظ رکیک و رفتاری خلاف شأن جلسات دانش‌آموزی یک خبر منفی دیگر به خبرهای منفی همدان در سطح کشور و استان افزود.
در هر دو موضوع یاد شده به نوعی غفلت برگزارکنندگان مراسم مشاهده می‌شود. باید مدیریت اینگونه جلسات به گونه‌ای باشد که مانع رفتارهای هیجانی شرکت کنندگان در جلسه گردد. وقتی با غفلت مسئولین جلسه دانشگاه بوعلی آهنگ خواننده لس‌آنجلسی در سالن پخش می‌شود باید منتظر رفتارهای هیجانی دانشجویان نیز بود.
و در مورد دوم نیز اولاً از دعوت کنندگان مجری معروف صدا و سیما به مراسمی که موضوع آن کنکور می‌باشد پرسید چه لزومی دارد با هزینه‌های میلیونی بیت‌المال یا غیر آن این افراد به مراسمی که هیچ سنخیت و تخصصی با آن ندارند دعوت شوند؟
موضوعات کنکور را باید به طور تخصصی مشاوران زبده که سال‌ها در خصوص مسائل کنکور فعالیت داشته‌اند در جمع گروه‌های کنکوری مطرح کنند حال چه به عنوان سخنران جلسه و یا مجرمی جلسه و دعوت از مجری صدا و سیما از تهران هیچ موضوعیتی ندارد. ولی اگر منظور دعوت‌کنندگان ایجاد نشاط و شادی در بین دانش‌آموزان کنکوری است دیگر نمی‌توان جلسه ما تحت عنوان مسائل کنکور مطرح کرد بلکه بهتر است بین مسائل و جلسات کاملاً تفکیک قائل شوند. و سوم آنکه باید مدیریت جلسه را و به اصطلاح اتاق فرمان را در اختیار داشت. تا مجری خارج شأن و موضوع جلسه مسائل بی‌ربط و انحرافی را مطرح ننماید.
آنهم استفاده از الفاظ ناشایست در جمع دختران جوان و انجام حرکات مغایر شئون دانش‌آموزی و محیط تعلیم و تربیت. امیدواریم اینگونه مسائل در همدان تکرار نشود. امروزه در برخی موارد می‌شنویم که به اجرای کنسرت‌های قانونی و مجوز دار در همدان اعتراضاتی می‌شود و شایسته است که مسئولین فرهنگی و مذهبی در این خصوص نیز موضع‌گیری داشته باشند.
آنگونه که امام جمعه همدان روز جمعه به موضوع اتفاق افتاده در دانشگاه پرداخته و خواستار جلوگیری از این نوع مسائل شدند.
شعبانی همچنین اعلام کرد: در حال بررسی بیشتر موضوع می‌باشد. بهتر است برگزار کنندگان دو برنامه فوق برای جلوگیری از شایعات در خصوص مسائل روی داده شفاف سازی کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.