پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 26 دي 1399

کد خبر : 109736

 
حمایت از ۲۴۰ بیمار سخت‌درمان همدان در طرح «سخاوت»
تاریخ خبر : 1399-04-09
     
 
 
     
متن خبر :


 مسئول مشارکت‌های مردمی و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان از حمایت ۲۴۰ بیمار سخت‌درمان در طرح «سخاوت» خبر داد که ۲۵۰ حامی از آنان حمایت می‌کنند.
حمید شاکری‌صفت‌ در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: با توجه به هزینه‌های سنگین درمان بیماران سخت‌درمان و برای جذب و هدایت مشارکت خیرین گرامی در عرصه سلامت، امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان به حمایت از این بیماران در قالب طرح «سخاوت» اقدام کرده است. وی با بیان اینکه این طرح از ماه رمضان سال ۹۴ کلید خورد، گفت: در این طرح هر فرد نیکوکار با توجه به توانایی مالی خود می‌تواند هزینه‌های درمان ماهیانه یک یا چند بیمار نیازمند را برای دوره یک‌ساله تقبل کند.
مسئول مشارکت‌های مردمی و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان ادامه داد: چند فرد خیر نیز می‌توانند به‌صورت مشترک هزینه ماهیانه یک بیمار نیازمند را برای یک دوره یک‌ساله تقبل کنند.
وی با اشاره به اینکه در طرح سخاوت فرد نیکوکار به‌عنوان حامی می‌تواند به خواست خود نوع بیمار را انتخاب و حمایت کند، عنوان کرد: این طرح با توجه به توانایی مالی حامیان به 3 نوع تقسیم شده است.
شاکری در توضیح طرح سخاوت یک بیان کرد: در این طرح یک نفر خیر به‌عنوان حامی یک یا چند بیمار را ماهیانه مساعدت می‌کند و حداقل پرداختی ماهیانه یکصد هزارتومان برای هر بیمار است.
وی با اشاره به طرح سخاوت ۲ افزود: در این طرح یک یا 2 یا چند نفر خیر به‌عنوان حامی یک بیمار را ماهیانه مساعدت می‌کنند که حداقل پرداخت ماهیانه ۵۰ هزار تومان است.
مسئول مشارکت‌های مردمی و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان با بیان اینکه در طرح سخاوت 3 نیز خیر در ماه، هر میزان که می‌تواند کمک می‌کند و حداقلی وجود ندارد، گفت: حامیان وجوه مورد تعهد را با ذکر نام بیمار تحت حمایت خود به حساب مجمع واریز و با مدیریت امور مددکاری مجمع به بیماران در قبال فاکتور درمانی پرداخت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا حامیان از نزدیک با سایر مشکلات بیماران آشنا می‌شوند و در حد توان نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام می‌کنند.
شاکری بیان کرد: با مدیریت امور مددکاری حامیانی که تمایل به عیادت از بیماران را داشته باشند، تحت عنوان برنامه دلجویی، با بیماران خود دیدار و ارتباط معنوی ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان با طراحی فرمت‌های لازم و نرم‌افزار سیستمی، ساز و کار اجرای این کار را فراهم کرده است، گفت: درحال‌حاضر ۲۴۰ بیمار سخت‌درمان نیازمند، زیر پوشش طرح سخاوت قرار دارند که در این راستا ۲۵۰ حامی از این بیماران حمایت می‌کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.