1402-08-291402-09-09bool(false) 1402-08-291402-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

کد خبر : 122403

 
نیم‌فصل دوم لیگ یک امروز کلید می‌خورد

ماشین‌سواری شهرداری در مریانج
تاریخ خبر : 1400-12-02
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 نیم‌فصل دوم مسابقات فوتبال لیگ دسته یک کشور امروز با انجام 9 بازی در شهرهای مختلف کلید می‌خورد.
رقابت‌های لیگ دسته یک قهرمانی باشگاه‌های کشور جام آزادگان امروز با انجام 9 بازی در شهرهای مختلف آغاز می‌شود که در یکی از این دیدارها تیم فوتبال شهرداری همدان در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج میزبان تیم نگون‌بخت ماشین‌سازی تبریز است و شاگردان طلائی‌منش با ماشین‌سواری در مریانج به دنبال کسب پیروزی پس از 12هفته ناکامی هستند.
پس از تعطیلات نیم‌فصل  و 20 روز استراحت و تجدید قوا تیم‌ها از امروز قدم به میدان می‌گذارند و برای صعود و بقا جدالی سخت و نفس‌گیر را خواهند داشت.
تیم فوتبال شهرداری همدان که در نخستین تجربه خود در لیگ یک در تبریز با 4 گل ماشین‌سازی را شکست داده بود امروز در دیدار خانگی به دنبال تکرار بازی دور رفت و شکست طلسم 12هفته ناکامی است.
شاگردان طلائی‌منش در این بازی درصدد هستند تا فوتبالی روان و نتیجه‌گرا را به نمایش بگذارند و پس از هفته‌ها به پیروزی برسند تا بحران را کنار بگذارند. شهرداری که در میانه جدول قرار دارد هم شانس حضور در جمع مدعیان را دارد و هم خطر سقوط این تیم را تهدید می‌کند و به همین دلیل بازی‌های دور برگشت از حساسیت خاصی برخوردار هستند. در نیم‌فصل دوم تیم‌ها با شناخت بیشتری قدم به میدان می‌گذارند و به قول فوتبالی‌ها نیم‌فصل دوم نیمه مربیان است.
تیم شهرداری همدان در نیم‌فصل خود را تقویت کرده و در این راستا نیز پس از آنکه 3 بازیکن خود مهدی عسگری، امیر ابراهیم‌بیگی و علی فراهانی را از دست داد موفق شد 3 بازیکن را از پارس جنوبی جذب کند.
نیما اسکندرزاده، سجاد برخورداری و حامد حسین‌زاده بازیکنان تازه‌وارد شهرداری هستند که احتمالاً اسکندرزاده در ترکیب امروز قرار خواهد گرفت.
سرمربی شهرداری که در نیم‌فصل نخست از داشتن یک مهاجم شش‌دانگ و گلزن رنج می‌برد تلاش کرد تا این نقطه را ترمیم ببخشد و در این راه آقای گل فصل گذشته لیگ دسته دوم نیما اسکندرزاده را به خدمت گرفت تا بلکه مشکل گلزنی تیم خود را برطرف کند و حالا شهرداری با داشتن اسکندرزاده در کنار آرمین طلائی‌منش و میثم زمانی می‌تواند از خط آتش زهرداری سود ببرد.
شهرداری مهدی عسگری هافبک خلاق و همیشه مصدوم خود را از دست داد تا با جذب سجاد برخورداری از پارس جنوبی این منطقه را تقویت کند و امروز از چهره جدید تیم شهرداری همدان رونمایی خواهد شد و هواداران و دوستداران فوتبال در همدان از تیم شهرداری یک بازی خوب و پیروزی شیرین می‌خواهند.
طلائی‌منش که با حکم کمیته انضباطی 2 جلسه محروم شده است امروز از روی سکوها تیم خود را هدایت خواهد کرد.
تیم شهرداری در بازی امروز به احتمال فراوان با ترکیب محمد صابری‌زاده، حسین کاظمی، پیمان حشمتی، مجید شعبانی، محمد عباسی‌تبار، مهدی خلج، آرمین طلائی‌منش، امیرحسین پورقاسمی، محمد نسائی، میثم زمانی و نیما اسکندرزاده قدم به میدان می‌گذارد این دیدار را فرزاد منصوری به همراه هیمن نوربخش و ساسان مصری قضاوت خواهند کرد و به دلیل شدت بیماری اُمیکرون بازی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.
ماشین‌سازی که هنوز مزه پیروزی را در لیگ یک نچشیده است به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالی نتوانست بازیکن جذب کند و با بازیکنان جوان و امید نیم‌فصل نخست را سپری کرد این تیم از خط دفاعی ضعیفی برخوردار است و این فرصت مناسبی برای مهاجمان شهرداری خواهد بود تا آمار گلزنی خود را بالا ببرند.
این دیدار برای هر 2 تیم حساس است و مربیان 2 تیم چشم به 3 امتیاز بازی دارند هر چند ماشین‌سازان با تساوی نیز جشن و پایکوبی خواهند کرد.
اما همزمان با این بازی 8 دیدار دیگر برگزار می‌شود، در شهر جم تیم پارس جنوبی از مس شهربابک پذیرایی می‌کند. صدرنشین رقابت‌ها ملوان بندرانزلی راهی سیرجان شده است تا با دیگر مدعی آرمان‌گهر دیدار کند. رایکای بابل میزبان استقلال ملاثانی است قشقایی شیراز پذیرای شاهین شهرداری بوشهر خواهد بود خوشه طلائی ساوه در تهران به مصاف ویستاتوربین می‌رود. استقلال خوزستان در اهواز میزبان سایپای تهران است، مس کرمان از شمس‌آذر قزوین پذیرایی می‌کند و 2 تیم شهرداری آستارا و تیم مدعی خیبر خرم‌آباد در بندر آستارا با هم دیدار می‌کنند.
در رقابت‌های لیگ یک ملوان انزلی با 39 امتیاز صدرنشین است و 2 تیم خیبر و مس کرمان با 33 امتیاز نزدیکترین تعقیب‌کننده‌های ملوان هستند و در انتهای جدول نیز 2 تیم شاهین شهرداری بوشهر و ماشین‌سازی تبریز بیش از بقیه تیم‌ها خطر سقوط به دسته دوم را احساس می‌کنند.
تیم شهرداری همدان نیز با 20 امتیاز در رده یازدهم قرار دارد.

تیم شهرداری به دنبال آغاز قدرتمند در نیم‌فصل دوم
 تیم فوتبال شهرداری همدان برابر ماشین‌سازی تبریز تنها به پیروزی فکر می‌کند تا با قدرت نیم‌فصل دوم را آغاز کند.
سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان در گفت‌وگو با همدان‌پیام، با اشاره به شرایط تیم فوتبال شهرداری گفت: در تعطیلات نیم‌فصل سعی کردیم ریکاوری خوبی داشته باشیم و با تمرینات منظم نقاط ضعف خود را برطرف کنیم و برای آغاز قدرتمند در نیم‌فصل دوم آماده هستیم.
رضا طلایی‌منش با اشاره به نقل و انتقالات تیم فوتبال شهرداری همدان در نیم‌فصل افزود: با توجه به شرایط محدود مالی شهرداری همدان تلاش کردیم در حد بضاعت چند بازیکن را جذب کنیم.
وی ادامه داد: نیما اسکندرزاده، سجاد برخورداری و حامد حسین‌زاده ۳ بازیکن هستند که تا به امروز به تیم ما اضافه شده‌اند ضمن آنکه 3 بازیکن نیز جدا شدند. مهدی عسگری، امیر ابراهیم‌بیگی و علی فراهانی بازیکنان جدا شده ما هستند که جا دارد از زحمات آنها در نیم‌فصل نخست قدردانی نمایم. طلایی‌منش با اشاره به هفته نخست دور برگشت لیگ دسته یک فوتبال بیان کرد: در هفته نخست دور برگشت میزبان تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز هستیم. ماشین‌سازی تبریز ترکیبی از بازیکنان جوان و با انگیزه و بازیکنان با تجربه در اختیار دارد و به دلیل شرایط جدول بازی انتحاری را به نمایش خواهد گذاشت.
وی با بیان اینکه محکوم به کسب پیروزی و ۳ امتیاز این بازی هستیم، بیان کرد: در نیم‌فصل دوم دیگر جایی برای جبران اشتباه باقی نمی‌ماند و همه تیم‌ها تا پای جان برای تک‌تک امتیازات می‌جنگند. در دیدارهای خانگی نمی‌خواهیم به هیچ تیمی باج دهیم و فرقی برایمان نمی‌کند با چه تیمی در همدان به میدان می‌رویم و فقط و فقط به دنبال پیروزی و کسب 3 امتیاز بازی خواهیم بود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.