پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 126847

 
شهردار همدان اعلام کرد

مدیریت شهری در کنار آموزش و پرورش برای ساختن شهر و ایرانی آباد
تاریخ خبر : 1401-07-06
     
 
 
     
متن خبر :

 
توسعه کشور مرهون زحمات معلمان و در گرو تربیت دانش آموزان می باشد تا به کمک دستگاه های مختلف از جمله مدیریت شهری به ایرانی آباد برسیم.

مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور شهردار همدان، برخی از اعضای شورا و مدیران شهرداری در مدرسه ابتدایی پسرانه شهدای گمنام واقع در کوی امام خمینی (ره) منطقه 4 برگزار شد.

شهردار همدان با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به معلمان، دانش آموزان و والدین گفت:  امروز روز رشد و شکوفایی دانش آموزان و معلمان عزیز در این مرز و بوم است.
 
سید مسعود حسینی کسب علم و دانش را امری ارزشمند دانست و افزود: چشم امید و پیشرفت کشور به دانش آموزان و مدارس است تا آینده این سرزمین اسلامی را به بهترین شکل رقم بزند.

وی با اشاره به اینکه علم چیزی جز انباشت خرد و تجربه نیست عنوان کرد: توسعه کشور مرهون زحمات معلمان و در گرو تربیت دانش آموزان  می باشد.

سید مسعود حسینی در ادامه به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: شهدا در چنین روزهایی پشت همین  نیمکت ها می نشستند و در روزهایی که نیاز بود از جان خود گذشتند و امنیت را برای کشور عزیزمان به ارمغان آوردند.

حسینی با اشاره به اهمیت نقش خانواده و مدرسه در تربیت دانش آموزان افزود: نخستین محیط مهم برای هر فرد خانواده و سپس مدرسه است که نسل آینده را با محیط اجتماعی و واقعیت ها آشنا می کند تا بچه ها آماده ورود به جامعه باشند و لازم است این موضوع به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: دانش آموزان در کنار آشنایی با حقوق، مطالبات، نیازها و واقعیت ها، با اهمیت نقش قانون و قانون مداری آشنا شوند تا همواره بر اساس قانون در جامعه عمل کنند.

شهردار با تأکید بر برخورداری دانش آموزان از امکانات و کرامت عنوان داشت: لازم است دانش آموزان با روابط انسانی، گفتگو در مورد مسائل مختلف،احترام به معلمان، بزرگان، همکلاسی و اخلاق معاشرت آشنا شوند.

در ادامه سید مسعود حسینی طرح هایی از جمله زنگ کتاب، تشکیل گروه‌های فرهنگی گفتگو، تبدیل فرهنگ شفاهی به کتبی را ارائه کرد.

شهردار در گزارشی به خدمات شهرداری همدان در آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: ایمن سازی ۸۰ مدرسه، خط کشی عابر پیاده، کف نوشته ها، سرعت گیر، ساماندهی تابلوها، چراغ های چشمک زن با هزینه ای در حدود یک و نیم میلیارد تومان انجام  شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان، حسینی به طرح های آشنایی با فرهنگ ترافیک در بین  دانش آموزان اشاره کرد و افزود:  پنج هزار جلد کتاب آموزشی فرهنگ ترافیک دانش آموزان تقسیم شده است و ما به عنوان مدیریت شهری برای ساختن ایرانی آباد در کنار آموزش و پرورش هستیم.

همچنین در ادامه مراسم یکی از کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان به آموزش مباحث ایمنی و آتش نشانی به دانش آموزان پرداخت.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.