پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

کد خبر : 75454

 
سفر پربار وزير بهداشت به ملاير

ملاير صاحب مركز آنژيوگرافي و دانشكده پيراپزشكي مي‌شود
تاریخ خبر : 1395-10-18
     
   
     
متن خبر :

 ملایر- رؤیا روستایی- خبرنگار همدان‌پیام: وزير بهداشت و درمان در دوره گذشته برغم حضور در بسياري از شهرهاي استان همدان، به ملاير سفر نكرد اما اينبار سفري پربار به اين شهرستان داشت.
وی علاوه بر افتتاح 2 مركز CCU و MRI بيمارستان امام حسين(ع) اين شهرستان، مجوز تاسيس مركز آنژيوگرافي ملاير را صادر و اعلام آمادگی و موافقت کرد تا دانشکده پیراپزشکی با مساعدت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر در شهرستان راه‌اندازی شود.
 ساخت اورژانس، اولویت طرح‌های بهداشتی و درمانی ملاير
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در اين سفر در جلسه‌اي كه براي تجليل از خيران سلامت اين شهرستان برگزار شد، گفت: هنوز نياز است اقدامات مهمتري در اين شهرستان انجام شود، هرچند تلاش‌هاي وافري انجام شده است، اما در ملاير به خاطر موقعيت و بار بيماراني كه از شهرهاي مجاور دارد بايد اقدامات مهمتري صورت گيرد.
حسن قاضي‌زاده هاشمي، ساخت و تکمیل اورژانس شهرستان را اولویت طرح‌های بهداشتی و درمانی ملاير دانست و ابراز امیدواری کرد تا سال آینده این طرح مورد بهره‌برداری و در اختیار مردم قرار گیرد.
وی همچنین در خصوص ايجاد دانشكده پزشكي و تأسيس رشته‌هاي پزشكي و پيراپزشكي در دانشگاه آزاد ملاير ابراز اميدواری کرد بتوان در قسمت دانش پزشكي هم در ملاير قدم‌هاي مؤثري برداشت و در آینده نزدیک بتوانیم مجوزهای لازم را برای این دانشکده اخذ کنیم.
 حسابِ ملاير با وزارت بهداشت و درمان ديگر صفر است
نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ملاقات نمايندگان با وزير بهداشت اظهار كرد: در اين ملاقات گفتم که ما از شما طلبكار هستيم به اين دلیل كه در دوره نهم به استان آمديد اما شهر ما از نعمت حضور شما به دلايلي كه همه آگاهند، بي‌بهره ماند.
محمد كاظمي افزود: البته در اين ملاقات وزير آنچه را كه براي بيمارستان‌ها و بخش بهداشت و درمان ملاير طلب كرديم با روي گشاده تقدیم کرد.
وي با اشاره به افتتاح بخش ccu بيمارستان امام حسين(ع) كه با كمك يكي از خيران سلامت اين شهرستان به بهره‌برداري رسيد، گفت: افتتاح اين بخش با تجهيزات و تخت‌هايي انجام شد كه وزير در آن روز به اين بخش اهدا كردند.
كاظمي با اشاره به توفيقات سفر وزير به اين شهرستان اظهار كرد: حسابمان با وزارت بهداشت و درمان ديگر صفر است و اميدوار هستيم بتوانيم ساير وزرا را هم به ملاير بياوريم.
 مجوز مركز آنژيوگرافي ملاير صادر شد
ديگر نماينده ملاير در مجلس هم اظهار كرد: مرکز آنژیوگرافی یکی از نیازهای مهم ملاير بود كه در سفر وزیر بهداشت به ملایر مجوز آن صادر شده و بزودی عملیات اجرایی مرکز آنژیوگرافی ملایر آغاز می شود. حجت‌الاسلام احد آزادیخواه افزود: دانشکده پیراپزشکی هم از آرزوهای دیرینه مردم ملایر بود که در جریان این سفر، وزیر بهداشت اعلام آمادگی و موافقت کرد که دانشکده پیراپزشکی با مساعدت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر در شهرستان راه‌اندازی شود.
 افزايش 700 تخت بيمارستاني به ظرفيت درماني همدان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه با بيان اينكه با ساخت و تکمیل 6 بیمارستان در استان همدان، 700 تخت بیمارستانی برای طرح تحول نظام سلامت به ظرفیت درمانی اضافه می‌شود، گفت: 75 درصد تخت‌های بیمارستانی استان همدان برای طرح تحول نظام سلامت تعویض و تجهیز شد. حبيب‌ا... موسوي‌بهار افزود: از زمان آغاز طرح تحول نظام سلامت تاکنون حدود 4 هزار میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان این استان هزینه شد که از این میزان هزار و 500 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی پیشرفته در استان مستقر شده است.
  حاشيه‌ها:
■ هاشمي در ابتداي سخنان خود اشاره‌اي به حضور نداشتن در دوره قبل در ملاير داشت و گفت: از مردم ملاير برای حضور در انتخابات مجلس دهم قدردانی مي‌كنيم كه فرصتي فراهم شد با طيب خاطر به اين شهرستان بياييم.
■ نكته جالب حجم مردمي بود كه با حضور در بيمارستان امام حسين(ع)، از مشكلاتشان با وزير مي‌گفتند و يا مي‌خواستند نامه‌هاشان را به دست دكتر هاشمي برسانند.
■ شلوغي و نياز به برنامه‌ريزي بيشتر و بهتر در كل مراسم حضور وزير بهداشت در ملاير به چشم مي‌خورد.
■ در حاشيه حضور وزير بهداشت در بيمارستان امام حسين(ع) چند تن از بيماران با وزير صحبت كرده و از مشكلات بيمارستان گفتند. نكته جالب اينكه در صحبت‌هاي مردم با وزير مشكلاتي خارج از حوزه بهداشت و درمان مانند اشتغال هم مطرح مي‌شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.