پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 فروردين 1402

کد خبر : 127586

 
فرماندار همدان اعلام کرد

۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی همدان نیازمند مقاوم سازی
تاریخ خبر : 1401-08-08
     
 
 
     
متن خبر :


 حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستائی در سطح بخش شراء نیاز به مقاوم سازی دارد که لازم است بنیاد مسکن در این بخش بیشتر تلاش کند.

فرماندار همدان با اشاره به تأکیدات دولت سیزدهم در بحث مسکن گفت: مسکن دغدغه جدی بسیاری از مردم است که بارها توسط مسئولان نظام مورد تأکید قرار گرفته و از رویکرد دولت سیزدهم در بخش مسکن نباید غافل شد.

محمدعلی محمدی در ادامه خواستار تسریع در پیشبرد طرح‌های دولت در بخش مسکن شد و افزود: در همدان مدتها است تولید زمین نداشتیم، همچنین بازنگری طرح جامع شهر به سرانجام نرسیده وضروری است با الحاق زمین این قفل هر چه سریع‌تر باز شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان، محمدی با تأکید بر لزوم غربالگری متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن، گفت: باید افراد غربالگری شده مشخص و بر آن اساس زمین‌های مورد نیاز مسکن سازی در همدان تأمین شود.

محمدی با اشاره به وضعیت خانه‌های روستائی در بخش شراء نیز افزود: باید این مساکن در برابر بلایای طبیعی مقاوم سازی شوند که در حال حاضر، حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستائی در سطح بخش شراء نیاز به مقاوم سازی دارد و لازم است که بنیاد مسکن در این زمینه وارد کار شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.