پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 1 فروردين 1398

کد خبر : 84491

 
به علت گرمای هوا صورت گرفت

افزایش 9/6 درصدی تولید آب در همدان
تاریخ خبر : 1397-04-04
     
 
 
     
متن خبر :

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به افزایش 9/6 درصدی تولید آب نسبت به هفته گذشته گفت: به دلیل گرمای هوا و افزایش مسافران در تعطیلات عید فطر این میزان مصرف آب افزایش یافته است.
سید هادی حسینی‌بیدار در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه اول تیرماه آغاز هفته صرفه‌جویی آب است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل تابستان مصرف آب افزایش می‌یابد بنابراین لازم است مشترکان نسبت به مصرف بهینه توجه بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به افزایش 6/9درصدی تولید آب نسبت به هفته گذشته بیان کرد: به دلیل گرمای هوا و افزایش مسافران در تعطیلات عید فطر این میزان مصرف آب افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان یادآور شد: به دلیل اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف، 3/6 درصد تولید آب نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
وی با اشاره به عناوین و استراتژی‌های پیش‌بینی شده برای هفته صرفه‌جویی اظهار کرد: آب، آموزه‌های دینی و ملی و ارتقای آگاهی‌های عمومی، جایگاه آب در باورها و اعتقادات دینی و فرهنگی مردم، نقش آموزه‌های دینی و فرهنگی در مصرف بهینه آب و احیای سنت‌های مذهبی و ملی در حفظ و نگهداری منابع آبی عناوین روز نخست هفته صرفه‌جویی است.
حسینی‌بیدار مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف آب، مشارکت خانواده‌ها در مدیریت مصرف آب و سازگاری با کم آبی و نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف آب را عناوین روز دوم هفته صرفه‌جویی دانست و گفت: آب، اقتصاد و توسعه پایدار، تبیین ارزش اقتصادی آب شرب، صنعت،کشاورزی و تبیین نقش مصرف بهینه آب در حفظ منابع آبی برای توسعه پایدار و تأثیر اعمال قیمت تمام شده در افزایش بهره‌وری آبی و تغییر رفتارهای مصرفی مشترکان پرمصرف عناوین روز سوم این هفته است.
وی عناوین روز چهارم هفته صرفه‌جویی را آب، محیط زیست و سلامت همگانی با موضوع «کمپین آب رفته برمی‌گردد»، دانست و گفت: عوارض ناشی از عدم توسعه شبکه فاضلاب و اهمیت بازچرخانی آب در حفظ محیط زیست، آلودگی منابع آب و راهکارهای حفاظت از آن، بهداشت آب و سلامت همگانی و تولید فاضلاب کمتر با مصرف آب کمتر نیز از دیگر عناوین پر اهمیت حوزه آب است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان عنوان روز پنجم هفته صرفه‌جویی را آب، رسانه و افکار عمومی دانست و یادآور شد: ایجاد حساسیت در رسانه‌ها و افکار عمومی برای صیانت از آب و لزوم توجه دادن مردم به استفاده درست از آن، معرفی و تبیین محدودیت‌ها و معضلات کشور در خصوص منابع آبی و لزوم بسیج همگانی برای بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در استفاده از منابع آب در امر صرفه‌جویی آب مهم است.
وی آب، مشارکت‌های مردمی، سمن‌ها، خیرین آب‌رسان را عنوان روز ششم هفته آب دانست و گفت: جلب مشارکت اقتصادی و اجتماعی مردم و ذینفعان برای اجرای طرح‌های آب‌رسانی و همچنین مشارکت مردم در مدیریت آب‌رسانی، استفاده از ظرفیت خیرین آب‌رسان برای تأمین مالی و توزیع آب شرب به ویژه در سطح روستاها و جلب مشارکت مردم و مراکز اقتصادی و صنعتی در اجرای طرح‌های فاضلاب از دیگر بخش‌های مشارکت مردم در صرفه‌جویی آب است.
حسینی‌بیدار آب، قانون و حقوق شهروندی را آخرین عنوان هفته صرفه‌جویی برشمرد و گفت: نقش قوه قضاییه در حفاظت از منابع آب کشور، لزوم رعایت قانون از سوی همگان و اطلاع‌رسانی در خصوص انواع جرایم و تخلفات در بخش آب، مدیریت منابع آبی زیرزمینی، تشریح و تدوین راهکارهای رفع موانع حقوقی و قانونی در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب و جلب مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد در ترویج فرهنگ سازگاری با کم آبی نیز در قانون دیده شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.