پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 124166

 
باشگاه علم و ادب سرشار از استعداد فوتبالی
تاریخ خبر : 1401-03-21
     
 
 
     
متن خبر :

 قهرمانی فصل جاری لیگ برتر فوتبال استان همدان نصیب باشگاه علم و ادب همدان شد، تیمی که با اتکا به استعدادهای دست پرورده مربیان خود و تصاحب عنوان قهرمانی، توانست جواز حضور در لیگ دسته سوم کشور را کسب کند.
علم و ادب به عنوان باشگاه بخش خصوصی با مدیریت اصولی، برنامه ریزی منسجم و هدفمند و با حداقل بودجه خودگردان توانست مسیر موفقیت‌های چند سال اخیر خود را این بار با قهرمانی در لیگ برتر فوتبال استان همدان تداوم بخشد.
تیمی که محصول تلاش و زحمات مربیان استعدادپرور فوتبال همدان است و در این سال‌ها توانسته‌ تعداد پرشماری از نخبه‌های فوتبال را شناسایی و مسیر موفقیت را برای آن‌ها هموار سازند.
موفقیت باشگاه علم و ادب که دست پرورده بخش خصوصی و مربیان سازنده فوتبال همدان است بهانه‌ای شد تا گفت وگویی را با باقر جنتی مؤسس و سرمربی این باشگاه داشته باشیم.
 وی در پاسخ به این سئوال که چه عاملی منجر به این موفقیت شما شد، گفت: ما از همان ابتدا با توجه و تأکید بر توانمندی رده‌های سنی، پایه کار را آغاز کردیم و با آموزش‌های تخصصی توانستیم استعدادهای خوبی را پرورش بدهیم. برنامه ریزی خوب همراه با همدلی اعضای باشگاه و دوری از حواشی در کنار نظم و انضباط و مدیریت مطلوب در باشگاه سبب شد به این موفقیت برسیم. جنتی در خصوص ترکیب جوان تیم و کسب قهرمانی لیگ برتر استان همدان افزود: تیم ما تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه بود و نفراتی در ترکیب داشتیم که محصول آکادمی رده‌های سنی پایه علم و ادب هستند، در واقع نیمی از بازیکنان تیم کسانی بودند که از مدرسه فوتبال علم و ادب شروع کردند و حدود ۳۰ درصد بازیکنان مانند وحید شانه‌ای، علی شاهسوند، بهنام رسولی، وحید روحی، بهنام ملکی، علی عاشقلو، محمد بالاوند و فرهاد قاسمی هم بازیکنانی بودند که در سال‌های گذشته دست پرورده خودم و مهدی امینی در تیم‌های پایه باشگاه بودند.
 وی با اشاره به اینکه برای کسب این موفقیت برنامه و هدف داشتیم، اظهار داشت: ما با یک برنامه سه ساله در رده سنی بزرگسالان تدوین کرده بودیم که در سال سوم با بازیکنان جوان بتوانیم قهرمانی لیگ برتر فوتبال استان را به دست آوریم که خوشبختانه با اتکا به داشته‌های خود و کمترین دغدغه به این مهم رسیدیم. تیم ما با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از تیم‌هایی که سالهای قبل قهرمان شدند، به این موفقیت رسید و عامل آن نیز مدیریت و برنامه ریزی خوب بود. جنتی در خصوص اینکه "علم و ادب" در رده های پایه یکی از بهترین باشگاه‌های همدان است نیز افزود: از سال ۹۰ با تشکیل مدرسه فوتبال و با پرورش بازیکنان نخبه آنها را در رده سنی هفده سال به لیگ برتر استان رساندیم. همچنین با اینکه بسیاری از محصولات آکادمی علم و ادب در ۱۹سالگی جذب تیم‌های بزرگسالان شهرداری و پاس در لیگ یک و ۲ کشور شدند اما با یکسری بازیکنان جوان باقیمانده و چند بازیکن باتجربه که محصول کار پایه‌ای ما در سال‌های دور بودند توانستیم به فاصله ۳هفته به پایان رقابت‌ها قهرمانی، خود را مسجل کنیم که رکورد خوبی در تاریخ فوتبال همدان محسوب می‌شود.
مؤسس و سرمربی تیم فوتبال علم و ادب همدان در خصوص برنامه های باشگاه برای حضور در لیگ سه کشور نیز گفت: داستان حضور در لیگ سه بسیار متفاوت با لیگ برتر استان است و با توجه به اینکه حضور مقتدرانه در این لیگ فرسایشی نیاز به منابع مالی دارد اگر طی چند روز آینده نسبت به جذب حامی مالی موفق شویم، به طور قطع با برنامه ریزی خوب و استفاده از بازیکنان مستعد و با انگیزه سراسر استان و چند بازیکن غیر بومی با کیفیت، عزم خود را برای صعود جزم می‌کنیم اما در صورتی که منابع مالی تامین نشود مجبویم تیم را واگذار کنیم.
 جنتی به مسائل و مشکلات مالی تیم هم اشاره کرد و اظهار داشت: برای موفقیت در هر کاری سه ضلع برنامه ریزی ، نیروی انسانی و منابع مالی لازم است. برنامه ریزی و نیروی انسانی موجود است اما اگر منابع مالی تأمین نشود به هیج وجه نمی‌توانیم موفق بشویم و با تجربه‌ای که داریم می‌دانیم که ورود بدون منایع مالی لازم، مثل این است که با دست خالی به جنگ برویم. امیدوارم این مشکل اساسی برطرف شود و جوانان مستعد این استان بتوانند فرصت حضور و هنرنمایی در لیگ کشور را داشته باشند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.