1396-12-161396-12-26bool(false) 1396-12-161396-12-26bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 26 اسفند 1396

کد خبر : 83669

 
ترامپ در نخستین نطق سال:

داعش را ماحذف کردیم!
تاریخ خبر : 1396-11-12
     
   
     
متن خبر :

 رئيس‌جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود در کنگره بر حفاظت از شهروندان و خانواده‌های آمریکایی تأکید کرد و گفت که اشتباهات دولت‌های پیشین را تکرار نخواهد کرد. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، در این سخنرانی که حدود یک ساعت و ۲۰ دقیقه به طول انجامید، به تشریح عملکرد خود در یک سال گذشته در جمع قانون‌گذاران کشورش پرداخت. نطق سالانه ترامپ یکی از طولانی‌ترین نطق‌های سالانه تاریخ آمریکا بود. گروهی از قانون‌گذاران آمریکایی نظیر ارل بلومنور، پرامیلا جایاپال، جان لوئیس، فدریکا ویلسون، گرگوری میکس، ماکزین واترز، بابی راش‌و جان اسکاکوسکی این سخرانی را بایکوت کردند.به گزارش سی‌ان‌بی‌سی‌، رئيس‌جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود اظهار کرد: ما در کنار یکدیگر در حال ایجاد آمریکایی امن، قدرتمند و پرغرور هستیم. وي گفت: آمریکایی‌ها کشور خود را دوست دارند و سزاوار یک دولت هستند که به آنها نشان دهد که به طور متقابل، همان عشق و وفاداری را دارد.
ترامپ خاطرنشان کرد: من از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات می‌خواهم که با هم متحد شوند تا زیرساخت‌های امن، سریع، قابل اطمینان و مدرنی را فراهم سازند که اقتصاد ما بدان نیاز دارد و مردم ما شایسته آن هستند.
وی در سخنرانی خود روسیه و چین را رقبای کشورش خواند و تأکید کرد: همان‌طور که قدرت و اعتماد آمریکا را در داخل بازسازی می‌کنیم، قدرت و وجهه خود در خارج را نیز احیا می‌کنیم.
 داعش را ما حذف کردیم!
ترامپ خاطرنشان کرد: سال گذشته من متعهد شدم که با متحدانمان همکاری کنیم تا داعش را از روی زمین حذف کنیم. یک سال بعد، افتخار می‌کنم که اعلام کنم، ائتلاف ضدداعش تقریبا صد در صد از سرزمین‌هایی را که زمانی توسط این قاتلان در عراق و سوریه تصرف شده بود، آزاد کرده است. با این حال، کار بسیار بیشتری باید انجام شود. ما مبارزه خود را ادامه خواهیم داد تا داعش شکست بخورد.
 حمایت مجدد از آشوب طلبان ایران
او در بخش دیگری از سخنان خود به اعلام حمایت‌ از آشوبگران در کشورمان پرداخت و در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه خود گفت که آمریکا از خیزش «مردم شجاع» ایران برای دستیابی به آزادی حمایت می‌کند.رئيس‌جمهوری آمریکا همچنین از کنگره خواست، به اشتباهات اساسی در توافق هسته‌ای فاجعه‌بار با ایران رسیدگی کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.