پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 133992

 
افتتاح مدرسه، به عنوان اولین پروژه افتتاحیه هفته دولت در استان

فاز دوم حیات طیبه میرسیدعلی در همدان به بهره‌برداری رسید
تاریخ خبر : 1402-06-04
     
 
 
     
متن خبر :


از مجموعه حیات طیبه میرسیدعلی همدانی ,دبیرستان پیامبر اعظم شهر همدان با حضور مدیران عالی استان توسط استاندار همدان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان، استاندار همدان در آیین افتتاحیه مجموعه حیات طیبه میر سیدعلی همدانی که اولین پروژه افتتاح شده هفته دولت استان همدان است گفت: انتخاب مدرسه که مهد علم و دانش است به عنوان اولین پروژه ای که در هفته دولت افتتاح میشود نشان از رویکرد ویژه دولت مردمی دارد که از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

علیرضا قاسمی فرزاد با بیان نتایج سفر پرخیر و برکت رئیس محترم جمهور به همدان گفت: بخشی از اعتبار تخصیصی این پروژه از محل سفر ریاست محترم جمهور بود که امروز شاهد تکمیل و افتتاح این پروژه هستیم.

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس نیز با بیان ویژگی های حیات طیبه اظهار کرد: حیات طیبه به عنوان کانون فرهنگی محله علاوه بر خدمات رسانی به دانش آموزان در چهار مقطع سه ساله تحصیلی با هدف نزدیکی دانش آموزان و اولیا و مربیان در محله حیات طیبه که در روزهای پنج شنبه هاو جمعه ها انجام میشود در سند تحول بنیادین آورده شده.

وزیر اسبق آموزش و پرورش کشور ادامه داد: در هر یک از استانهای کشور یک نمونه از حیات طیبه اجرا شده که پروژه همدان میرسیدعلی همدانی است که با افتتاح دبیرستان پیامبر اعظم تکمیل شد.

رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: باید به سمتی برویم که مدارس به صورت حیات طیبه اجرا شود که با وجود تفکیک هر مقطع سه ساله با ساختمان و حیاط جداگانه مدارس پراکنده به صورت مجموعه حیات طیبه شکل بگیرد.

حمیدرضا حاجی بابایی با تشکر بابت تکمیل این پروژه ارزشمند گفت: فضای ورزشی و زمین چمن این مجموعه نیز بنا هست انجام شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان نیز با بیان ویژگی های این پروژه بیان کرد: هزینه تمام شده این پروژه ۱۲۰ میلیارد ریال هست که اگر الان همین سازه اجرا شود مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد.

حمید شیرازیانی ادامه داد: دبیرستان پیامبر اعظم که تکمیل کننده ساختمان مجموعه حیات طیبه میرسیدعلی همدانی است؛ مدرسه ۱۲ کلاسه است که همچون دیگر پروژه های نوسازی مدارس با نظارت دقیق شورای فنی این اداره کل انجام شده است.

حمید شیرازیانی در ادامه گفت: به مناسبت هفته دولت6739 متر مربع فضای آموزشی احداث شده توسط اداره کل نوسازی مدارس استان همدان افتتاح و به آموزش و پرورش تحویل داده میشود.

این میزان فضای آموزشی با دارا بودن 77 کلاس اتاق تحصیلی با هزینه ای بالغ بر 360 میلیارد ریال انجام گرفته است.
:
مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان با بیان توضیحاتی از پروژه های تحویلی گفت: سه پروژه مدرسه حیات طیبه میرسیدعلی همدانی در شهر همدان، دبیرستان ابن سینا شهر نهاوند و هنرستان زنده یاد هاشمیان در لالجین از پروژه های شاخص استان میباشند که در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

حمید شیرازیانی بیان کرد: رویکرد نوسازی مدارس تکمیل پروژه های نیمه تمام است که با حمایت های دولت مردمی ایران قوی و نماینده عالی دولت در استان تامین
اعتبار می‌شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.