پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 23 تير 1399

کد خبر : 100192

 
اول مدیریت بحران شدیم
تاریخ خبر : 1398-07-17
     
   
     
متن خبر :


 کبودراهنگ- خبرنگار همدان‌پیام: رتبه اول کشوری در مدیریت بحران به استان همدان اختصاص یافته است.
فرماندار کبودراهنگ در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با بیان این مطلب گفت: به لطف خدا و همکاری و همیاری مسئولان در تمامی شهرستان‌ها در بحران سیل اوایل سال توانستیم مدیریت مطلوبی برای کاهش خسارات داشته باشیم که این امر همه حاصل تلاش شبانه‌روزی و همت تک‌تک مسئولان دستگاه‌های اجرایی در مدیریت بحران بوده است که استان را در رتبه اول مدیریت بحران کشور قرارداده است.
حجت‌ا... مهدی با اشاره به وظیفه ذاتی ستاد مدیریت بحران گفت: هدف کسب رتبه‌های برتر نیست بلکه هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر و بهتر به مردم است تا رضایت‌مندی مردم را شاهد باشیم و از این جمله خدمات می‌توان به ارائه خدمات به زائرین کربلای معلا اشاره کرد که ما تا آخرین نفر که از سفر کربلا به زادگاه خود باز گردد خدمات ارائه خواهیم داد و در آماده‌باش صددرصدی برای خدمات‌رسانی به زائرین هستیم و موکب‌ها و مجتمع‌های خدمات‌رسانی بین راهی مدام در حال کنترل و بازرسی برای ارائه خدمات می‌باشند.
مهدوی ادامه داد: ایمنی موکب‌ها با همکاری همه جانبه نیروهای بسیج  و انتظامی، بهداشت درمانی، آتش‌نشانی، هلال‌احمر و تمام دستگاه‌های مرتبط باید تأمین شود و همه در حال حاضر در آمادگی کامل به سر می‌برند.
وی گفت: برای پیشگیری و مقابله با بحران‌های احتمالی سیل و آب‌گرفتگی معابر با ورود به فصل پاییز و آغاز بارندگی کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با ستاد بحران باید آمادگی لازم را داشته باشند و مشکلات و موانع خود را رفع نموده تا در موقع نیاز دچار مشکل نشوند.
وی لایه‌روبی تمامی رودخانه‌های سطح شهرستان آمادگی شهرداری‌ها برای مقابله با آب‌گرفتگی معابر، تهیه و تنظیم و شناسایی برای آماده باش تمامی رانندگان و ماشین‌آلات سنگین چه در بخش دولتی و چه بخش خصوصی، برای مقابله با حوادث احتمالی را از اولویت‌های کاری دستگاه‌های ستاد مدیریت بحران خواند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.