پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 21 مرداد 1399

کد خبر : 93761

 
فرماندار: این طور که گزارش می‌دهند راهداری تعطیل است!

شورای ترافیک نهاوند اندر خم محورهای نیمه کاره
تاریخ خبر : 1398-02-29
نویسنده : معصومه نهاوند
     
   
     
متن خبر :

 کمالوند-خبرنگار همدان پیام: نخستین شورای ترافیک شهرستان نهاوند در سال 98 با حضور فرماندار و با اولویت بررسی 2 دستور کار ارائه گزارش کار پلیس راهور در تعطیلات نوروز و گزارش شهرداری نهاوند از ساماندهی ترافیک شهر و... تشکیل شد.
شورایی که مصوبات مهم آن سال هاست خاک می خورد، از دستور اصلاح نقاط حادثه خیز ، ساماندهی ترافیک درون شهری، اجرای زیرگذرهای محورها و خط کشی و نصب علایم راهنمایی در محورهای مواصلاتی شهرستان و چندین مصوبه که سال هاست فقط تکرار می شود یا به مرحله اجرا رسیده و نیمه کاره رها شده یا اینکه پس از سال ها فعالیت پیمانکار پروژه بدلیل رعایت نکردن اصول کاری خلع ید و مناقصه مجدد برگزار و کار از صفر آغاز شده است.
آنچه در این نشست برآن تاکید شد ساماندهی ترافیک نهاوند و سد معبر خیابان های شهر بود که مدت هاست از مدیریت شهری مطالبه شده است و در نهایت همه چیز به طرح ترافیکی ختم شد که سال هاست قرار لست تهیه شود و شهرداری با اعلام تهیه این طرح، گفت: هنوز بررسی و تایید نشده است و قرار شد با بررسی آن به مرحله اجرا رفته تابلکه گره کور ترافیکی شهر نهاوند پس از حدود یک دهه انتظار باز شود.
شورای ترافیک شهرستان نهاوند سال هاست نتوانسته است مهمترین موضوعات ترافیکی و زیرساختی شهرستان شهر نهاوند را که در این شورا مطرح می شود را به سرانجام برساند .
فرماندار که برای نخستین بار از ابتدای حضورش بعنوان مسول اجرایی ارشد شهرستان بعنوان مدیر این شورا در جلسه حضور داشت از روند پیش رو و وضعیت مصوبات این شورا گلایه مند شد و گفت: سد معبر را قبل از پایان سال قرار بود انجام دهند اما آنچنان که دیده شد رها کردن کار و گاها هم بی توجهی به اجرای آن و جدی گرفتن مصوبه از جانب عده ای بود.
همچنین بسیاری از مصوبات را از مدیران استانی قول همکاری گرفته ام اما با گذشت ماهها هنوز اقدامی انجام نشده است این در حالی است که مثلا( برای پروژه اصلاح تقاطع گیان- زرامین که بنا به گفته پلیس راه روز بدون حادثه ندارد)، با مدیر شهرستان در جلسه با مدیرکل راهداری این موضوع را پیگیری کرده ام و قرار بوده نخستین فرصت اجرا شود که ۴ماه میگذرد و حالا گزارش عدم اجرای مصوبه را می شنوم.
ناصری گفت: پلس راه از عملکرد راهداری و وضعیت جاده های شهرستان ناراضی است و اینطور که در شهرستان گزارش می دهند ظاهرا راهداری و حمل نقل جاده ای تعطیل است!
اگر این مشکلات حل نشود به تهدید تبدیل خواهد شد.
وی ادامه داد:  با این اعتقاد که ۸ساعت کار برای پاسخگویی و خدمت کافی نیست و اگر این ادعا داریم بیراهه رفته ایم، از مدیران خواستم تا ساعات اداری را در محل کار و پاسخگوی ارباب رجوع باشند و عصرها در خدمت مدیران برای پیگیری امور شهرستان در خدمت آنها خواهم بود، اما همین که گفتیم مدیران دیگر ندیدیم.
برخی مصوبات داشته ایم در استان که ۴ماه میگذرد اما هنوز خبری از اجرا نیست، راهداری پاسخگوباشد.
پلیس راهور شهرستان هم با بیان اینکه درسال۹۷به نسبت۹۶تعداد فوتی های تصادفات درون شهری۳نفر بوده گفت؛ امسال فعلا فوتی نداشته ایم که درتلاشیم به صفر برسد.
آیت شیراوند گفت: ۲سال است حوزه درون شهری خط کشی نداشته ایم.
اما بنا به گزارش پلیس راهور زیرگذر کفراش که قرار بود خرداد ۹۶ تحویل داده شود با گذشت چند سال هنوز نیمه کاره و رها شده است.
همچنین گاماسیاب هم از جمله نقاط حادثه خیز شهرستان در محورهای مواصلاتی است و در تصادفات رخ داده فوتی هم داشته است، اما دستگاههای متولی اقدام پیشگیرانه و ساماندهی اجرا نمی کنند.
 ۳ کشته و ۵ مجروح در تصادفات جاده نهاوند-آورزمان-ملایر
رئیس پلیس راه شهرستان نهاوند گفت: در تصادف هفته جمعه هفته گذشته در محور نهاوند-ملایر-آورزمان متاسفانه ۳نفر کشته و ۵ نفر مجروح شدند.
روح ا... گمار اظهار داشت: بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پیکان و کامیون خاور در جاده آورزمان، راننده پیکان جان خود را از دست داد و ۴ نفر دیگر مجروح شدند. که تجاوز به چپ خودروی سواری پیکان عامل بروز این سانحه رانندگی است.
وی افزود: در تصادف دیگری که در این جاده بین خودرو پژو و تراکتور صورت گرفت راننده تراکتور بعد از برخورد با نیوجرسی داخل جاده جان باخت.
رئیس پلیس شهرستان نهاوند گفت: در سومین تصادف جاده نهاوند-آورزمان-ملایر که چهارشنبه شب هفته گذشته بعلت واژگونی خودرو پراید رخ داد، دو نفر مجروح شدند که به بیمارستان منتقل شدند اما متاسفانه راننده پراید در بیمارستان بعلت شدت جراحات وارده فوت کرد.
محور آورزمان به طول ۳۲ کیلومتر یکی از مناطق حادثه خیر استان همدان شناسایی شده است. در این محور ، سالانه بین ۱۷ تا ۳۵ نفر، جان خود را از دست می‌دهند .

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.