1403-04-231403-05-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 132148

 
رئیس پلیس آگاهی استان:

امسال ۱۰فقره قتل در همدان به وقوع پیوست
تاریخ خبر : 1402-02-31
نویسنده : نرگس گلزاری
     
 
 
     
متن خبر :


 رئیس پلیس آگاهی استان همدان اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۰فقره قتل در سطح استان اتفاق افتاده که 8فقره منجر به کشف شده است.

کارآگاه علی اسدبیگی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با همکاری دستگاه‌ قضایی امنیت خوبی در سطح استان جاری است و نسبت به سایر استان‌ها در رابطه با جرائم و سرقت وضعیت بهتری داریم.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها در بحث امنیت باید کمک کنند و زیرساخت‌های زیادی در استان ایجاد شود، افزود: به عنوان مثال احداث پارکینگ‌های طبقاتی می‌تواند در جلوگیری از سرقت خُرد داخل خودرو تأثیر بسزایی داشته باشد و شهرداری باید در احداث پارکینگ پای کار بیاید.

اسدبیگی با بیان اینکه بیشتر سرقت‌های استان از نوع سرقت خُرد است، اظهار کرد: سهل‌انگاری مالباختگان نیز سهم زیادی در این‌گونه سرقت‌ها دارد،‌ علاوه بر این همشهریان باید هشدارهای پلیس را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه معمولاً سرقت منازل در جاهایی اتفاق می‌افتد که ایمنی ضعیف است، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۰فقره قتل در سطح استان اتفاق افتاده که 8فقره منجر به کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان با بیان اینکه اواخر سال قبل دو مرحله مبارزه با سارقان در استان اجرا شد، اضافه کرد: در این عملیات‌ها ۴۳۰فقره کشفیات و ۴۳۲فقره دستگیری در سطح استان داشتیم.

وی ادامه داد: مهمترین کشفیات سال‌جاری باندهای سارقان منزل در حرکت بود که ۱۶فقره است و پس از آن باند موبایل قاپی که در بازارهای هفتگی دست به سرقت موبایل از همشهریان می‌کردند و طی آن ۲۰موبایل کشف شد.

وی با اشاره به اینکه امسال ۹ باند سرقت متلاشی و ۲۴سارق دستگیر شدند، گفت: سال قبل انهدام هشت باند سارقان سیم برق، ۱۲باند سارقان اماکن، ۱۶باند سارقان منزل، سه باند سارقان موتورسیکلت، یک باند سارقان به عنف منزل، 4باند سارقان احشام، چهار باند سارقان مغازه، 3باند کیف‌قاپ‌، سه باند سارقان خودرو و یک باند سارقان جیب‌بر کشف و متلاشی شد.

اسدبیگی با اعلام اینکه سال گذشته ۶۱باند سارقان، ۸۴۰ فقره سرقت کشف و ۲۱۴نفر دستگیر شدند، افزود: معمولاً هر سرقت کمتر از ۱۰دقیقه زمان می‌برد و چیزی به عنوان طلایاب و ردیاب در سرقت‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دوربین و دزدگیر هر دو بازدارنده برای سرقت هستند، گفت: سال قبل ۵۳فقره قتل و ۵۹فقره کشف اتفاق افتاد همچنین پیچیده‌ترین قتل‌ها بین ۲۴ تا ۴۸ساعت منجر به دستگیری قاتل می‌شود.

اسدبیگی با اشاره به اینکه در همدان قتل‌های زنجیره‌ای نداریم و همه موردی هستند، افزود: سال قبل این استان رتبه اول را در بحث کشف مسائل جنایی کسب کرد و در وقوع به کشف، ۱۲۵درصد کشف مسائل جنایی را داریم.

به گفته رئیس پلیس آگاهی استان همدان، مسائل خُرده فرهنگ مثل درگیری به علت عدم کنترل خشم بیشترین علت وقوع مسائل جنایی در همدان است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.