1402-12-021402-12-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 12 اسفند 1402

کد خبر : 134402

 
فرماندار نهاوند از اداره‌کل نوسازی مدارس استان:

مدارس نیمه‌کاره نهاوند را تکمیل و تجهیز کنید
تاریخ خبر : 1402-06-29
نویسنده : الهه طاهریان
     
 
 
     
متن خبر :


 اداره‌کل نوسازی مدارس استان همدان، مدارسی که نیمه‌کاره تحویل داده است را تکمیل و تجهیز شده در اختیار مدیریت آموزشی شهرستان نهاوند قرار دهد.

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان مدارسی که نیمه‌کاره تحویل داده است را تکمیل و تجهیز شده در اختیار مدیریت آموزشی شهرستان قرار دهد تا مهری با شور و نشاط برای بالا بردن تراز علمی شهرستان آغاز کنیم.

ضرغام احمدوند دوشنبه ۲۷ شهریور در شورای آموزش و پرورش شهرستان نهاوند، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات محمدحسین دارایی، مدیر سابق آموزش و پرورش نهاوند مطرح کرد: قیصری، سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش، یک مدیر انقلابی است و باید با دید جهادی به آموزش و پرورش نگاه کند و مشکلات این اداره را در دستور کار خود قرار دهد.

احمدوند تصریح کرد: همانطور که همه مردم و مسئولان تلاش کرده و همایش اربعین را به بهترین نحو ممکن برگزار کردند، همه باید در راستای برطرف کردن مشکلات شهرستان و همچنین آموزش و پرورش تلاش کنند.

فرماندار نهاوند با اشاره به مشکلات مدارس و آموزش و پرورش شهرستان، تأکید کرد: کارها در چهارچوب قانون انجام شوند، همه مشکلات مدارس مدنظر قرار گیرد و برای ورود به سال‌تحصیلی جدید آماده شوند.

وی در ادامه با اشاره به کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان، بیان کرد: در راستای کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان در شهرستان نهاوند بیش از ۱۵۰ یادواره شهید برگزار شده که عمده آنها در مدارس انجام شده است.

احمدوند خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش شهرستان در راستای این کنگره کارهای فرهنگی بسیار خوبی انجام داده که "هر مدرسه یک یادواره شهید"، یکی از این برنامه‌های خوب فرهنگی است.

فرماندار نهاوند اضافه کرد: آموزش و پرورش خانه دوم همه است و دشمن روی آن سرمایه‌گذاری کرده بنابراین باید نگاه ویژه‌تری به آموزش و پرورش داشته باشیم و تلاش کنیم دانش‌آموزان ما که آینده سازان انقلاب اسلامی هستند، در دام دشمنان قرار نگیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش نهاوند باید با هدف بالا بردن تراز علمی شهرستان تلاش کند، گفت: شهرستان نهاوند سابقه علمی بسیار بالایی دارد و این سابقه علمی را با وجود علما و بزرگان  به عینه می‌توان دید.

احمدوند ادامه داد: آموزش و پرورش جایگاه بالایی در کشور دارد و باید در شهرستان نهاوند نیز با توجه به سابقه علمی که دارد، نگاه ویژه‌ای به آن شده و تلاش شود تراز علمی شهرستان بالا برود.

فرماندار نهاوند در ادامه با اشاره به مبحث انتخابات گفت: مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود اشاره به تحقق چهار اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت در انتخابات را داشتند که دولت تمام امکانات خود را برای تحقق این چهار اصل به‌کار خواهد گرفت و آموزش و پرورش نیز در بحث مشارکت در انتخابات بسیار تأثیرگذار خواهد بود و هدف باید مشارکت بالا در انتخابات باشد تا اجازه ندهیم دشمنان به اهداف شومشان برسند.

وی درباره امنیت شهرستان نیز تصریح کرد: دشمنان با فراخوان‌هایی که دادند قصد داشتند اوضاع را آشفته جلوه دهند اما با وجود امنیتی که در شهرستان هست و نجابتی که مردم دارند، دعوت معاندین و مخالفین پاسخ داده نشد و مردم پشت انقلاب و ولایت فقیه ماندند و نقشه‌های شوم دشمنان را ناکام گذاشتند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.