پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

کد خبر : 70764

 
فرماندار تويسركان:

توجه به شوراها تزئینی نیست
تاریخ خبر : 1395-02-14
     
   
     
متن خبر :

تویسرکان- خبرنگار همدان‌پیام: توجه نظام به موضوع شوراها نگاهی تزئینی نیست؛ بلکه برای رفع مشکلات مردم و حلقه اتصال بین مردم و مسئولان برای کاهش فاصله بین آنان است.
فرماندار تویسرکان در همایش مشترک شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای آرای مردم به طور مستقیم و غیرمستقیم شکل گرفته است و در این زمینه گسترده‌ترین محلی که مردم خود هدایت آن را به دست گرفته‌اند، شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند، زیرا هم نظام و هم قانون اساسی بر این نکته تأکید دارند که اداره کشور باید به دست مردم انجام شود.
حبیب مومیوند خطاب به شوراها خواست تا به عنوان نمایندگان مستقیم مردم به صورت گسترده‌تر مطالبات مردم را پیگیری کنند و دستگاه‌های مختلف نیز مؤظف هستند که به خواسته‌های معقول و منطقی آنان احترام گذاشته و برای رفع آنان اقدامات لازم را انجام دهند.
وی بیان کرد: شوراها ماهیت اجتماعی ویژه‌ای دارند و باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند، زیرا هر جا که شوراها به سمت حاشیه و مسائل غیرکاری رفتند مردم آسیب دیدند و شوراها نتیجه نگرفتند؛ از این رو هرچه حاشیه‌ها کمتر باشد خواسته مردم بهتر انجام می‌شود.
مومیوند گفت: در شوراها نیاز است برنامه‌های مکتوبی تدوین شود و برای خود چشم‌اندازی ترسیم کنند و این گونه برنامه‌های تدوین شده کمتر دیده می‌شود و معمولاً به امور روزمره می‌پردازند که در نهایت نتایج خاصی از آن حاصل نمی‌شود.
به گفته فرماندار تویسرکان، با توجه به شعار امسال "اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل" همه ما در هر مسئولیتی مؤظف هستیم که در حوزه ایجاد اشتغال و تولید اقدام و عمل را در اولویت قرار دهیم و در موضوعاتی از جمله تأمین زیرساخت روستایی، بهسازی و آسفالت کردن راه‌های بین روستایی اقدام‌های خوبی انجام شده و اینک برای تثبیت جمعیت در روستا و مهاجرت معکوس نیاز به ایجاد اشتغال در روستاها داریم.
مومیوند وظیفه شوراهای روستایی را بررسی مشکلات آنان و طرح‌ریزی برنامه‌هایی برای ایجاد اشتغال دانست که تدابیر ویژه‌ای می‌خواهد. همچنین در ایجاد اشتغال، توجه به محیط زیست که نیاز به مدیریت مردمی دارد، حفظ منابع آب و امنیت اجتماعی اهتمام ویژه‌ای نیاز است.
 تجلیل از مقام‌آوران تویسرکانی ملی مهارت توسط استاندار
مدیر مرکز فنی‌وحرفه‌ای شهید مفتح تویسرکان هم به همدان‌پیام گفت: در جلسه کارگروه اشتغال استان همدان از نخبه‌های مهارتی استان توسط استاندار تجلیل شد.
رضا حکمتی بیان کرد: در این مراسم از ایمان قلخانباز طلایی شانزدهمین مرحله مسابقات ملی مهارت در رشته آجرچینی و کیمیا الوندی در رشته فضای سبز که به ترتیب موفق به کسب مدال طلا و دیپلم افتخار شده و موجب ارتقای رتبه تیمی استان شدند، تجلیل شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.