پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 25 مهر 1400

کد خبر : 119627

 
مجمع نمایندگان گزینه های استانداری خود را انتخاب کرد
تاریخ خبر : 1400-06-21
     
 
 
     
متن خبر :
فردا لیست 5 نفره استانداری همدان به وزارت کشور ابلاغ می شود

رئیس مجمع نمایندگان استان در گفت وگوی با خبرنگار ما با اعلام خبر برگزاری جلسه مجمع نمایندگان در بعد از ظهر امروز برای گزینش گزینه های استانداری همدان، اظهار کرد: جلسه مذکور با اکثریت اعضای مجمع نمایندگان(8 نفر) برگزار شد  که در این جلسه 5 گزینه پیشنهادی برای استانداری همدان انتخاب شد.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی با بیان اینکه فردا لیست گزینه های پیشنهادی مجمع نمایندگان را به وزارت کشور ابلاغ خواهد کرد، افزود: اعضای مجمع نمایندگان طبق مصوبه جلسه گذشته، تعهد اخلاقی دادند که برای انتصاب استاندار همدان به صورت جداگانه و انفرادی رای زنی نکنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا لیست 5 نفره مجمع نمایندگان از میان لیست 27 نفره مطرح شده انتخاب شده اسات؟ و آیا افرادی خارج از این لیست (لیست 27 نفره) مورد بررسی و گزینش قرار گرفتند؟، گفت: بله، اعلام کردیم که هر کس گزینه دیگری دارد می تواند مطرح کند و محدودیتی برای گزینه ها وجود نداشت.

وی در پاسخ به این سوال که گزینش به چه صورتی انجام شد؟، پاسخ داد: هر یک از نمایندگان 5 نفر را انتخاب کردند و هر یک از این گزینه ها که بالاترین رای را داشت، به ترتیب اولیت در این لیست قرار گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان استان در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه در حال حاضر در وزارت کشور نام چند نفر برای استانداری همدان مطرح است، آیا با ارائه این لیست 5 نفر از سوی مجمع نمانیدگان، وزارت کشور تنها از میان گزینه های مجمع نمایندگان انتخاب خواهد کرد؟ یا این افراد هنوز به عنوان گزینه احتمالی مطرح هستند؟، پاسخ داد: لیست 5 نفره مجمع نمایندگان استان به وزارت کشور یک لیست پیشنهادی است و ممکن است که وزارت کشور از میان گزینه های پیشنهادی مجمع انتخاب نکند و فرد دیگری را در این سمت منتصب کند.

فلاحی در پایان اظهار امیدواری کرد که هرچه سریع تر تکلیف استان همدان برای انتخاب استاندار مشخص شود.
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.