پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 137176

 
شنیده4833
تاریخ خبر : 1402-12-28
     
   
     
متن خبر :


۱- شرط تأثیرگذاری تعطیلات دو روزه آخر هفته بر اقتصاد به ویژه در حوزه گردشگری این است که باید در تقویم ثبت شود. گویا اگر این تعطیلات در تقویم ثبت نشود تنها شامل کارکنان دولت خواهد شد. گفتنی است اگر اهمیت ثبت تعطیلی ۲ روزه در تقویم رسمی کشور نادیده گرفته شود، خطر جدی برای اقتصاد و گردشگری کشور به وجود خواهد آورد.

۲- حمله‌ها به عباس قادری شدت یافته است. گویا دلیل این اعتراض‌ها به حضور وی در یک مراسم دولتی بر می گردد. گفتنی است این خواننده کوچه بازاری پس از مدت‌ها نداشتن فعالیت هنری در دولت سیزدهم مجوز فعالیت گرفت.

۳- تصمیم به قطع سهمیه بنزین نوروزی باعث ایجاد بازار سیاه اجاره کارت سوخت شده است. گویا برخی از افراد برای  تأمین بنزین سفرهای نوروزی به سمت اجاره کارت سوخت می‌روند. گفتنی است کارت سوخت‌ها به صورت ماهیانه و به مبلغ ۴.۵ میلیون تومان اجاره داده می‌شوند.

۴- بیشترین فوتی تصادفات مربوط به نوروز سال جاری با یک هزار و ۲۱۷ نفر است. گویا حدود ۵۰۰۰ نفر در تصادفات نوروز ۵ سال اخیر جان خود را از دست داده‌اند. گفتنی است بی‌احتیاطی رانندگان در کنار بی‌‌کیفیتی خودروها و نواقص جاده‌ها دلیل افزایش فوتی‌‌های تصادفات است.

۵- سختی تأمین هزینه‌های مدرسه باز هم مطرح شده است. گویا حسن پور، نماینده مجلس گفته؛ بعضی از کارگران فرزندان خود را از رفتن به مدرسه باز می‌دارند چراکه توان تأمین هزینه‌های مدرسه را ندارند. گفتنی است. انواع مدارس و وضعیت آنها بارها مورد انتقاد مسئولان کشور قرار گرفته است.

۶- بازار اجاره خودرو در روزهای منتهی به اسفند داغ شده است. گویا این اتفاق گمان اینکه تقاضا برای سفرهای نوروزی دلیل این تغییرها و رونق این بازار باشد را تقویت کرده است. گفتنی است اجاره خودرو به ویژه خودروهای لوکس با مقاصد مختلفی انجام می‌شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.