1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 122895

 
فرماندار ملایر :

اعتماد و امید آفرینی نیاز اساسی جامعه است
تاریخ خبر : 1401-01-04
     
 
 
     
متن خبر :

عزم جدی دولت سیزدهم بر تغییر وضع موجود است

ملایر _ خبرنگار همدان پیام : امروزه مهمترین و اساسی ترین نیاز جامعه امید آفرینی و ایجاد اعتماد است.

فرماندار ملایر در نشست صمیمی با اصحاب رسانه اظهار کرد : مهمترین مؤلفه امنیت ملی و قدرت در دولت ها و کشورها مردم هستند و ما موظفیم برای دوام انقلاب و نظام ، مردم را پای کار و در صحنه نگه داریم .

سلمان اسماعیلی افزود : دشمنان نظام ، امید مردم را هدف قرارداده اند ، و هر اقدامی که ناامیدی مردم را دامن بزند سبب پشیمانی و بازگشت به عقب می شود.

وی ادامه داد : جهاد تبیین و عباراتی از این دست که مقام معظم رهبری بر آن همواره تأکید دارند در راستای امید آفرینی و ایجاد اعتماد است .

اسماعیلی با بیان اینکه اعتماد مردم به شدت آسیب دیده و از سیاسی کاری خسته شده اند ، تصریح کرد : از جمله صحنه هایی که می توانیم رسانه را در عالی ترین تراز برای مردم بشناسانیم و پای کار بیاوریم ، ایجاد امید و اعتماد است و این توان و ظرفیت در جامعه رسانه ملایر وجود دارد .

وی در ادامه با اشاره به نقاط و ضعف های موجود ، گفت : آنچه باعث رشد مجموعه دولتی و حاکمیتی و نیز مجموعه رسانه ایی می شود ، انتقاد رسانه است اما این انتقاد باید عالمانه و منصفانه باشد .

اسماعیلی ، اصحاب رسانه را چشم بینا و بیدار جامعه دانست و تأکید کرد : به دنبال همکاری و همراهی تنگاتنگ با اصحاب رسانه هستیم و در راستای پشتیبانی و حمایت از اصحاب رسانه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم .

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش ، با بیان اینکه رئیسی هیچ وقت دنبال تخریب دولت سابق و اینکه مشکلات را گردن دولت بیندازد نبوده است ، در عین حال افزود : با اینکه دولت همه نوع اختیارات را داشت که بعضاً در برخی حوزه ها هم بی سابقه بوده اما کشور در ۴ سال اخیر شرایط مناسبی نداشت.

وی با بیان اینکه دولت سابق با رویکرد حل مسائل خارجی روی کار آمد و در مورد مذاکره با آمریکا هم بیشترین اختیارات را گرفت ، گفت : در چند سال اخیر اما غفلت های بزرگی صورت گرفت و در حوزه اقتصاد اتفاقات مطلوبی صورت نگرفت .

اسماعیلی با اشاره به اینکه اصل برجام و مذاکره را رد نمی کنیم ، گفت : فرایند برجام اشتباه بود و از طرفی اقتصاد را شرطی کردند و معیشت مردم را به مسائل خارجی گره زدند .

وی با بیان اینکه رئیسی در یک جاده آسفالت دولت را شروع نکرده و حتی در بسیاری از مسیرها سنگلاخ هم وجود دارد ، گفت : روحانی اوراق و پول بدون پشتوانه زیادی تولید کرده است ،بطوری که در ابتدای دولت روحانی ۶۸۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور بود اما اکنون بیش از ۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد و دولت با ۳۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است و هر ماه باید ۱۰ هزار میلیارد تومان سود اوراقی که در دولت قبل چاپ شده است را پرداخت کند.

فرماندار ملایر در پایان با بیان اینکه ، عزم جدی دولت سیزدهم در تغییر وضعیت فعلی است ،خاطر نشان کرد : عضویت شانگهای های، موافقت نامه های با روسیه و چین ، مذاکراتی در راستای رفع تحریمها را از جمله اقدامات دولت برای بهبود شرایط می توان نام برد .

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.