1402-11-291402-12-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 اسفند 1402

کد خبر : 108672

 
اهدای پلاسما از سمت نجات یافتگان ویروس کرونا
تاریخ خبر : 1399-02-30
     
 
 
     
متن خبر :

از مجموع ۱۰ بیمار بهبود یافته از کرونا برای اهدای پلاسما در یک هفته گذشته از ۹ نفر به علت داشتن شرایط لازم پلاسما دریافت شد.

مسوول واحد جذب اداره‌ کل انتقال خون همدان گفت: اظهار داشت: مرکز انتقال خون همدان از ۲۰ اردیبهشت امسال میزبان نجات یافتگان از ویروس کرونا برای اهدای پلاسما بوده است و افراد بین ۲۰ تا ۴۵ سال بیشترین همراهی را داشتند.

به گزارش ایرنا، فاطمه یادگاری اضافه کرد: این طرح در قالب پویش «شکرانه سلامت» در همدان آغاز شد و پس از دریافت لیست افراد بهبود یافته از دانشگاه علوم پزشکی نسبت به فراخوان افرادی که یک ماه از بهبودی آنها گذشته اقدام شد.

یادگاری بیان کرد: پس از استقبال بهبود یافتگان برای اهدای پلاسما، برای آنها وقت معینی پیش‌بینی می شود تا نجات یافتگان از بیماری کرونا در زمان تعیین شده با حضور در مرکز انتقال خون نسبت به اهدای پلاسما اقدام کنند.

مسوول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون همدان با بیان اینکه تمامی اهدا کنندگان پلاسما مرد هستند افزود: در حال حاضر فراخوان اهدای پلاسما از سوی زنان به علت ضرورت داشتن شرایط ویژه ای نظیر قرار نداشتن در زمان بارداری، سقط نکردن جنین و داشتن وزن کافی صورت نگرفته است.

یادگاری گفت: برخی از بهبود یافتگان از ویروس کرونا تاکنون اطلاعی از این پویش، میزبانی و استقبال انتقال خون همدان از اهدای پلاسما توسط این افراد، ندارند بنابراین از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی برای اطلاع رسانی درباره پویش شکرانه سلامت بهره گرفته شده است.

وی اضافه کرد: فرایند اهدای پلاسما توسط یک دستگاه در حال انجام است و کارکنان این مجموعه علاوه بر این، همانند گذشته همچنان در حال پذیرش اهدا کنندگان خون و پلاکت هستند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.