پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 9 اسفند 1398

کد خبر : 96279

 
وعده های خام برای طرح های بزرگ
تاریخ خبر : 1398-04-25
     
   
     
متن خبر :


 یکی از موضوعات حائز اهمیتی که از زبان برخی از مسئولین به ویژه نمایندگان  اعلام یا عنوان می شود، اجرای طرح ها و پروژه های بزرگ عمرانی در استان است که بعضا  نقش مهمی نیز در توسعه دارند.
البته این موضوع مسبوق به سابقه بوده و چندان تازگی ندارد، اما در شرایط کنونی که بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح است و طبق پیش بینی  ها تحرک و فعالیت نمایندگان ابعاد گسترده تری به خود گرفته است، طرح چنین موضوعاتی پررنگ تر شده است و گاه از برخی نمایندگان از  اجرای طرح هایی  سخن می گویند که می تواند شهر و حتی استان را به نوعی متحول کند.
اینکه روند اجرای چنین طرح ها و پروژه هایی در استان شتاب بگیرد، قطعا به نفع مردم بوده و به توسعه استان کمک خواهد کرد، اما در شرایطی می توانیم از انجام این کارها و به سرانجام رسیدن آنها سخن بگوییم که زمینه های اجرای طرح ها از جمله به لحاظ بودجه و اعتبارات به خوبی فراهم شده باشد.
وعده اجرا و عملیاتی شدن یک پروژه مهم زمانی ارزش دارد که مردم نمود عینی آن را مشاهده کنند و عرصه عمل و اجرا شاهد آن باشند.
در گذشته نیز از اینگونه طرح ها و پروژه ها سخن به میان آمده و مردم از زبان نماینده ای خبر اجرای آن در آینده را شنیده اند، اما به مرور زمان نه تنها اجرایی نشده، بلکه حتی به فراموشی نیز سپرده شده است.
امروز نیز علاوه بر اینکه برخی ها سعی دارند در هر نوع اتفاقی را که برای مردم خوشایند است از جمله  پروژه ها نقش خود را پررنگ نشان دهند، بلکه صحبت از طرح ها و پروژه هایی می کنند و بعضا وعده آن را می دهند که مشخص نیست چه زمانی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
به هر حال ظرفیت و امکانات فعلی استان برای مردم مشخص است و از طرفی برنامه های اجرایی نیز چندان ابهامی ندارند. از این رو طرح مباحثی که ظاهرا امیدواری برای مردم ایجاد می کند،اما  اجرا و عملی شدن آنها مشخص نیست، چندان موضوعیتی نمی تواند داشته باشد  و فقط شائبه های تبلیغاتی را تقویت خواهد کرد.
بر این اساس انتظار می رود به گونه ای عمل شود که هم سطح مطالبات مردم مد نظر قرار گیرد و هم شرایط و مقتضیات فعلی استان که باید برای مسئولین اهمیت خاصی داشته باشد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.