پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 5 ارديبهشت 1403

کد خبر : 134503

 
سومین شهردار دوره ششم شورای شهر کیست؟

شهرداری اسدآباد باز هم صاحب سرپرست شد
تاریخ خبر : 1402-07-05
نویسنده : محمدجواد کوهی
     
 
 
     
متن خبر :


 بعد از گذشت 2 سال از عمر شورای شهر دوره ششم اسدآباد،این دومین شهرداری است که با استعفا از اسدآباد می رود و شهرداری اسدآباد باز هم صاحب سرپرست شد تا اعضای شورای شهر سومین شهردار دوره خود را به استانداری معرفی نمایند.

شورای شهر اسدآباد دوره ششم در گام اول 14 شهریور1400 با 7 رای موافق سیدعلی باب‌الحوائجی به عنوان شهردار اسدآباد به استانداری معرفی نمودند که 3 روز بعد از معرفی،استانداری به دلیل عدم سابقه مدیریتی سید علی باب الحوائجی شهردار منتخب شورای این شهر را رد نمود و شورا نشینان در اولین گام در انتخاب شهردار موفق نبودند.

بعد از گذشت 3 ماه از رد سابقه مدیریتی باب الحوائجی به عنوان شهردار اسدآباد توسط استانداری، 21 مهر 1400 با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان،شاهین کلانتری به عنوان شهردار اسدآباد معارفه شد.

عمر مدیریتی کلانتری در شهرداری اسدآباد بسیار کوتاه بود که اعضای شورای اسلامی شهر در ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ طی جلسه‌ای فوق العاده  با رای اکثریت با استعفای وی موافقت کرده و تا انتخاب شهردار جدید  رضا رشیدی را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب نمودند.

سرانجام 19 خرداد 1401 بعد از گذشت 50 روز از معرفی بهرنگ دالوند به عنوان شهردار اسدآباد با حضور مدیران استانی و شهرستانی مراسم معارفه وی برگزار شد.

19خرداد 1401 شهردار اسدآباد در مراسم معارفه خود گفت: با کفش آهنی وارد اسدآباد شدم و با تجربه‌ای که از خود سراغ داشتم، این مسئولیت را پذیرفتم و نسبت به مشکلات شهر آگاهی کامل دارم و باید به دنبال پروژه‌های نیمه کار نیز باشیم.

بهرنگ دالوند افزود: راه‌اندازی کارگاه سنگ کوبی، برطرف کردن نقاط آبگیر، احداث پارک بانوان، مبلمان شهری، امکانات رفاهی در گلزار شهدا از مهمترین برنامه‌های وی می‌باشد.

دالوند با اشاره به اینکه نبود سینما و هتل یکی از مشکلات این شهر است،افزود: احداث سینما نیازمند اعتبار است و طولانی شدن یک پروژه باعث ایجاد نارضایتی مردم می‌شود.

22 شهریور 1402 بعد از گذشت 15 ماه از مراسم معارفه بهرنگ دالوند به عنوان شهردار اسدآباد،وی استعفا خود را به شورای شهر اسدآباد ارسال نمود و بعد از گذشت حدود 10 روز در جلسه فوق العاده شورای شهر که سوم خرداد 1402 در صحن شورای شهر برگزار شد با رای اعضای،استعفای وی موافقت شد و علی حسن امیدی یکی از کارمندان شهرداری اسدآباد تا انتخاب شهردار به عنوان سرپرست شهرداری اسدآباد انتخاب شد.

صمدی یکی از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:انتخاب شهردار مهمترین وظیفه شورای شهر است که به نظر من و اکثر شهروندان تا این لحظه شورای شهر اسدآباد در انتخاب شهردار موفق نبودند که امیدواریم در 2 سال باقی مانده یک شهردار توانمد انتخاب شود.

نظری یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:بحث استعفا شهردار اسدآباد برای مردم شهر ناراحت کننده بود که شورای شهر از این شهردار برنامه چند ساله خواسته و بر اساس کدام برنامه بیش از یک سال بدون عملکرد در شهر حضور داشت که باید با استیضاح از اسدآباد می رفت که با زرنگی خود استعفا داد.

محمدی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:عملکرد یک ساله بهرنگ دالوند از نظر شهروندان چیزی نبوده و امیدواریم سومین شهردار دوره ششم حداقل 2 سال باقی مانده عمر شورا در شهر باقی بماند.

3 مهر 1402 رئیس شورای شهر اسدآباد در جمع اصحاب رسانه گفت:22 شهریور 1402 شهردار اسدآباد با عنوان نبود فضای همدلی و همراهی اقدام به استعفا نمود که ما قبل از این استعفا به دلیل شتاب زدگی در پروژه ها اقدام به تذکر شفاهی و کتبی به ایشان داشتیم.

قاسم علی شرکائی افزود:25 خرداد 1402 اقدام به دعوت از شهردار به صحن شورا برای توضیح تذکرات داشتیم که ایشان قول همکاری و پیگیری جدی امور دادند وگرنه ایشان خرداد ماه باید از اسدآباد می رفتند.

وی افزود:در شورای ششم به دنبال ایجاد درآمد پایدار و انجام پروژه های زیر ساختی بوده و هستیم.

29 آذر 1401 بهرنگ دالوند در گفت و گو اختصاصی با همدان پیام افزود: با پیگیری برای راه‌اندازی کارخانه آسفالت و کارگاه های تولیدی موزائیک به درامد پایدار رسیدیم؛ به طوریکه حقوق کارمندان رسمی بیست و هشتم هرماه و کارگران شرکتی قبل از پنجم هرماه واریز می شود که در گذشته شهرداری مشکل پرداخت حقوق داشته است.

وی افزود: پیگیری پروژه های نیمه‌کاره در اولویت برنامه هایم بوده است که در حال حاضر باید بگویم به پایان رساندن پروژه پردیس سینمایی و جاده سلامت از خدمات ماندگار دوران خدمتم به مردم شریف اسدآباد خواهد بود.

و بعد از گذشت 15 ماه نه خبری از افتتاح جاده سلامت است و نه پردیس سینمایی که باز هم شهروندان باید در انتظار باشند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.