پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120792

 
اخبار ورزشی استان:

شکست گرین و توقف اکسیر در لیگ 3
تاریخ خبر : 1400-09-03
     
 
 
     
متن خبر :

 رقابت‌های فوتبال مرحله نخست لیگ دسته سوم کشور با شکست گرین کشاورز نهاوند و توقف اکسیر الوند همدان آغاز شد.
نخستین هفته از رقابت‌های فوتبال دسته سوم کشور مرحله نخست انجام شد و نمایندگان استان همدان یک شکست و یک تساوی به دست آوردند.
در این هفته تیم فوتبال اکسیر الوند در ورزشگاه قدس همدان میزبان دوکوهه اندیمشک بود که به تساوی بدون گل انجامید. در این بازی 2 تیم فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتند و تیم اکسیر بهتر ظاهر شد و چند موقعیت گلزنی نیز به دست آورد، اما درنهایت 2 تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.
در این دیدار تیم اکسیر بارها موقعیت گلزنی به دست آورد که مهاجمان این تیم به راحتی آنها را از دست دادند صالح وفائی یک بار با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و محمد بالاوند نیز یک بار توپ را به دیرک دروازه کوبید.
شاگردان محمود الماسی در این بازی قدر موقعیت‌ها را نداستند و 2 امتیاز خانگی را به راحتی از دست دادند.
تیم دوکوهه اندیمشک از تیم‌های خوب لیگ دسته سوم محسوب می‌شود که در جام حذفی موفق به حذف سپیدرود رشت شده است.
ترکیب تیم اکسیر الوند در این بازی اردشیر عباسی، محمدمهدی آقاجانی، اسماعیل صامت اعظم، عارف سبحانی، محمد احمدی، سید جمال معصومی (علیرضا حقی)، علیرضا فتحی‌کمیل، محمد بالاوند (پارسا قلی‌پور)، صالح وفائی و حامد میرزایی (امین رحیمی)، بودند.
دیگر نماینده استان در این رقابت‌ها گرین کشاورز نهاوند است که در بازی خارج از خانه در کرج به مصاف تیم ستارگان سیمرغ البرز رفت. در این بازی شاگردان علی گروسی فوتبال قابل قبولی را ارائه دادند، اما در نهایت و در دقایق پایانی یک گل دریافت کردند تا کرج را با شکست ترک کنند.
در حالی که این بازی تا دقایق پایانی بدون گل دنبال می‌شد در دقیقه 5 وقت‌های تلف شده امیرحسین جمالی، مهاجم حریف از اشتباه مدافعان گرین نهایت سود را برد و گل برتری و 3 امتیازی بازی را به ثمر رساند. تیم فوتبال ستارگان سیمرغ البرز در طول بازی برتری نسبی نسبت به گرین کشاورز داشت.
در حالی که سازمان لیگ حضور تماشاگر در ورزشگاه‌ها را منع کرده است در این دیدار تماشاگران پرشماری در ورزشگاه انقلاب کرج حضور داشتند که با بی‌تفاوتی ناظر و نماینده فدراسیون 90 دقیقه تیم سیمرغ را تشویق کردند.
برای تیم گرین در این بازی حسین عسگری، محمد خزائی، بابک سلطان‌نیا، سهراب ذوالفقاری، امین سراقی، رضا حسینی، برزو ظفری (امیرحسین حقی)،‌ میلاد ساسانی، (احمدرضا گیوی)، داوود حسینی (امیر ظفری)، محمود خالدیان و شاهین رفیع‌زاده (خالق زرینی) با هدایت علی گروسی باز کردند.


دختران تویسرکان قهرمان استان شدند
 مسابقات و استعدادیابی استان با بیش از ۱۵۰ ورزشکار نونهال در قالب 16 تیم  از سطح شهرستان‌های استان همدان برگزار شد.
این رقابت‌ها پس از برگزاری 30 مسابقه درمجموع در رده مبتدیان تیم تویسرکان به مقام نخست رسید و تیم‌های بهار و همدان نیز به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.  
در رده حرفه‌ای نیز تویسرکان قهرمان شد و تیم‌های همدان و ملایر نیز عنوان دوم و سوم را کسب کردند.
در پایان این مسابقات از 38 ورزشکار مستعد برای حضور در تمرینات آمادگی المپیاد‌های استعداد برتر کشور دعوت شد.

18 آذر آغاز مسابقات کشتی قهرمانی استان
 مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان استان همدان  ۱۸ آذرماه برای انتخاب تیم استان برگزار می‌شود و قهرمانی کشور به رقابت می‌پردازند.
به دنبال جلسه‌ای که در هیأت کشتی استان برگزار شد مقرر گردید مسابقات کشتی آزاد انتخابی بزرگسالان استان همدان برای حضور در رقابت‌های قهرمان کشوری روز پنجشنبه ۱۸آذرماه در خانه کشتی همدان برگزار شود.
در این مسابقات متولدان دی ماه ۱۳۸۳ به بالا حق شرکت در رده سنی بزرگسالان را ندارند‌. رقابت‌ها در 10وزن رسمی و اعلامی از سوی فدراسیون کشتی و در اوزان ۵۷, ۶۱, ۶۵, ۷۰, ۷۴, ۷۹, ۸۶, ۹۲, ۹۷, ۱۲۵ کیلوگرم برگزار می‌شود.
 وزن‌کشی مسابقات با ۲ کیلو ارفاق صبح همان روز انجام می‌شود
پذیرش مدارک کشتی‌گیران روز‌های ۱۵ و ۱۶ آذرماه صبح و بعدازظهر در دفتر هیأت انجام می‌شود.
تمامی شرکت‌کنندگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شناسنامه عکس‌دار، کارت ملی کشتی، کارت بیمه ورزشی معتبر، کارت واکسن ۲مرحله‌ای، معرفی‌نامه هیأت شهرستان می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

بانوان شهرداری همدان نایب‌قهرمان کلانشهر‌ها شد
 در هفتمین دوره مسابقات ورزشی دارت بانوان کارکنان شهرداری‌های کلانشهرهای ایران که به میزبانی شهرداری یزد برگزار شد تیم دارت بانوان شهرداری همدان عنوان نایب‌قهرمانی این رقابت‌ها را به خود اختصاص داد.
در این مسابقات تیم‌ شهرداری مشهد قهرمان شد و شهرداری یزد نیز پس از بانوان همدانی سوم شدند.
تیم شهرداری همدان در این رقابت‌ها با ترکیب زهره حاجیلویی، مینا بخشی‌زاده، فاطمه بختیاری و بهناز رشیدی به سرپرستی رحمت‌ا...سنقری حضور داشتند.
سرپرست تیم:
در این دوره از مسابقات تیم‌های تهران، مشهد، یزد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، کرج و همدان حضور داشتند.

پومسه‌کار ناشنوای همدانی سوم جهان شد
 محمود اکبری، پومسه‌کاران ناشنوای همدانی سوم جهان شد
 مسابقات قهرمانی جهان تکواندوی ۲۰۲۱ ناشنوایان در بخش پومسه انفرادی و تیمی با حضور ورزشکاران کشورهای کره‌جنوبی، روسیه، تایلند، ایران، اکوادور، ترکیه و اوکراین در خانه تکواندو تهران برگزار شد و در پایان پومسه‌روهای کشورمان در جایگاه نخست ایستادند، ترکیه دوم شد و روسیه و کره‌جنوبی بر سکوی سوم ایستاد.
در این مسابقات تکواندوکار خوب استان محمود اکبری حضور داشت که در بخش پومسه انفرادی مقام سوم جهان را کسب کرد.

درخشش بانوان پاراتنیس همدانی در لیگ باشگاهی کشور
 تیم پاراتنیس روی میز همدان 2 عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی در لیگ باشگاهی کشور را کسب کرد.
مسابقات لیگ باشگاهی پاراتنیس روی میز کشور با حضور 2 تیم نشسته و ایستاده از استان همدان به میزبانی تهران در ورزشگاه شهید هرندی برگزار شد.
در این مسابقات تیم استان همدان که متشکل از ۳ بانوی پاراتنیس نشسته و ۴ بانوی پاراتنیس ایستاده حضور داشتند موفق به کسب عنوان قهرمانی در کلاس ۴ و ۵ نشسته و نایب‌قهرمانی در کلاس ۹ و ۱۰ ایستاده شدند.
در قسمت انفرادی تور ایرانی پاراتنیس روی میز کشور که با حضور ۶ بازیکن همدانی و 37بازیکن از نقاط دیگر کشور برگزار شد میترا قرمسینی در کلاس ۵ مقام اول، نرگس حمیدی در کلاس ۱۰ مقام اول و اعظم ترکاشوند در کلاس ۵ مقام سوم انفرادی را کسب کردند.

 

رقابت‌های ورزش شهروندی در اوج حساسیت
 رقابت‌های ورزش شهروندی شهرداری همدان با انجام برگزاری مسابقات به اوج حساسیت رسیده است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان این خبر گفت: ورزش شهروندی شهرداری همدان با استراتژی جدید و با هدف گسترش فرهنگ ورزش همگانی در سطح محلات همدان امسال آغاز به کار کرد.
روح‌ا... وجدی‌هویدا افزود: شورای سیاستگذاری ورزش شهروندی شهرداری همدان با چارت جدید و سازمان‌یافته و برنامه‌ریزی منسجم به دنبال بازگشت شور و نشاط و هیجان در سطح محلات همدان بود.
وی ادامه داد: به دنبال گسترش هرچه بیشتر ورزش شهروندی هستیم، در گذشته ورزش محلات را داشتیم که در ۲ سال گذشته با هدف باز کردن چتر ورزش در تمام محلات همدان ورزش شهروندی شکل گرفت.
وجدی‌هویدا بیان کرد: ورزش شهروندی شهرداری همدان با هدف مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی، غنی‌سازی اوقات فراغت، بالا بردن سرانه ورزشی هر شهروند و ایجاد نشاط اجتماعی با حمایت‌های شهردار، مدیران شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان شکل گرفت.
وی با اشاره به فعال شدن رشته‌‌های ورزشی متعدد بیان کرد: محدود بودن به چند رشته ورزشی در گذشته موجب کاهش مخاطبان ورزش شهروندی شده بود، اما این سیاست در فصل جدید ورزش شهروندی تغییر کرد. اکنون فوتبال، والیبال، هندبال، کشتی فعال هستند و به دنبال فعال کردن تعداد دیگری از رشته‌‌های ورزشی هستیم تا طیف زیادی از شهروندان به ورزش شهروندی گرایش پیدا کنند.
وجدی‌ هویدا افزود: در حال‌حاضر شاهد رقابت‌های جذابی در فوتبال بزرگسالان با حضور ۴۰ تیم و  ۹۰۰ فوتبالیست هستیم، همچنین در ورزش بانوان نیز در رشته والیبال و هندبال فعال هستیم که در والیبال بانوان با ۳۰ تیم و ۳۶۰ والیبالیست و در رشته هندبال بانوان ۳۰ تیم و۱۶۰ بانوی هندبالیست در حال برگزاری مسابقات هستند.
وی افزود: تمام کسانی که در ورزش شهروندی شهرداری همدان فعالیت می‌کنند به عنوان سازمان مردم‌نهاد هستند که جا دارد از رئیس، دبیر و تمامی عوامل ورزش شهروندی که بدون کوچکترین چشمداشتی در جهت نشاط اجتماعی و گسترش سرانه ورزشی شهروندان فعالیت، تشکر نماییم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.