پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 6 خرداد 1397

کد خبر : 75451

 
پرونده «پول‌های کثیف انتخاباتی» باز می‌شود؟
تاریخ خبر : 1395-10-18
     
   
     
متن خبر :

 همه چیز با سخنرانی حسن روحانی اوج گرفت. چند پرسش رئیس‌جمهور و چند نکته او مسائلی را از پشت پرده به روی پرده آورد و مشاجره‌ای لفظی و رسانه‌ای میان دو قوه مجریه و قضايیه را شکل داد.
 آیت‌ا... آملی لاریجانی به تندی به سخنان رئیس‌جمهور پاسخ داد و محسنی اژه‌ای و دادستان کل کشور هم در حمایت از رئیس قوه قضائیه سخن گفتند. سخنگوی دولت نیز محافظه‌کارانه به موضوع واکنش نشان داد. حالا سؤال این است این دعوای رسانه‌ای تا کجا ادامه خواهد داشت؟
به گزارش فرارو، سخنان حسن روحانی درباره حکم بابک زنجانی و سرنوشت پول‌هایی که این فعال اقتصادی از فروش نفت به دست آورده است و به خزانه واریز نشده است به جدالی سخت میان دولت و قوه قضاييه بدل شده است. هرچند که روابط این دو قوه پیش از این نیز شکننده و متزلزل بود اما اکنون دعوا به اوج خود رسیده است.
اینها جدال لفظی مقامات عالی رتبه دو قوه، به نظر می‌رسد همچنان ادامه داشته باشد. این ماجرا جنبه دیگری هم دارد و آن این است که این بار قوه قضايیه مدعی وجود "پول‌های کثیف" در فرآنید انتخابات است. پیش از این نیز دولت در آستانه انتخابات مجلس از وجود پول‌های کثیف در انتخابات گفته بود. موضوعی که در آن زمان با حمله به دولت و وزیر کشور همراه بود.
در آن زمان حتی برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس به دنبال استیضاح وزیر کشور برای این اظهارات بودند. گویی این بار در آستانه انتخابات ریاست‌جمهور این قوه قضايیه است که مدعی نقش آفرینی پول‌های کثیف در فرآیند انتخابات است. شاید این جدال پرونده "پول‌های کثیف" انتخاباتی را به صورت جدی باز کند و ابعاد آن را روشن کند. اکبر ترکان نیز از باز شدن این پرونده استقبال کرده است اما مشروط به اینکه دیگر کاندیداها‌ها نیز منابع مالی خود را اعلام کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.