پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 119660

 
تأمین منابع‌مالی مشکل اصلی نمایندگان است

خیز فوتبال استان برای حضور در لیگ‌های کشوری
تاریخ خبر : 1400-06-23
     
 
 
     
متن خبر :

 تیم‌های فوتبال باشگاهی استان خود را برای حضور در لیگ‌های کشوری آماده می‌‌کنند و برخی از این تیم‌ها تمرینات خود را از هفته گذشته آغاز کرده‌اند.
تیم‌های شهرداری همدان در لیگ یک، پاس همدان در لیگ 2، اکسیر الوند همدان و گرین‌کشاورز نهاوند در لیگ 3 نماینده استان هستند که خود را مهیای حضور در لیگ‌های کشوری می‌کنند.
تیم شهرداری همدان که فصل گذشته موفق شد به لیگ دسته یک صعود کند از هفته گذشته تمرینات آماده‌سازی خود را آغاز کرده و پس از چند روز تست‌گیری از بازیکنان زیر 23سال اردوی 15روزه‌ای را در دانشگاه آزاداسلامی واحد همدان برقرار کرد تا خود را برای آغاز رقابت‌ها آماده کند.
باشگاه شهرداری با حفظ شاکله تیم و مربیان خود قدم نخست را محکم برداشت و با تکیه بر نیروهای بومی در تلاش است تا حضور پررنگی در لیگ یک داشته باشد.
رضا طلائی‌منش سرمربی موفق شهرداری در تمرینات تلاش می‌کند تا نقاط ضعف را شناسایی کند و نسبت به ترمیم آن اقدام نماید این تیم تنها 3 بازیکن جدید جذب کرده است، 3 بازیکن بومی استان از تیم‌های پاس همدان و علم‌وادب تبریز در تلاش است در زمان‌های باقی مانده با جذب بازیکنان جدید قدم به رقابت‌های لیگ یک بگذارد.
تیم فوتبال پاس همدان هنوز آینده روشنی را برای خود ترسیم نکرده است.
این تیم پس از آنکه در داستان تبانی روسفید شد هنوز نه مدیرعاملی دارد و نه مربی و بازیکن و این درحالی است که تا آغاز رقابت‌های لیگ یک زمان زیادی باقی نمانده و وقت برای نماینده استان بسیار تنگ است. با این‌حال زمزمه خرید امتیاز لیگ یکی برای پاس همچون سال‌های گذشته شنیده می‌شود و گویا یکی از اهالی فوتبال درتلاش است تا امتیاز یک تیم لیگ یکی را برای پاس همدان خریداری کند، البته این داستان در آغاز هر فصل برای پاس تکرار می‌شود و حکایت چوپان دروغگو صادق است و امروز نیز علی‌رغم اینکه دوستان کار را تمام شده می‌دانند، اما باورش سخت است و ممکن است بازهم در دقایق آخر دوستان منصرف شوند و پاس در لیگ 2شرکت کند. تیم فوتبال پاس چه امتیاز بخرد و چه نخرد باید خود را مهیای حضور در رقابت‌ها کند این تیم ساختار مشخصی ندارد و در تأمین منابع‌مالی مشکل دارد و یکی از دلایل ناکامی پاس در سال‌های اخیر همین نداشتن منابع‌مالی تعریف شده است.
مدیرعامل این تیم که همواره در جاده قهر و آشتی قدم برمی‌دارد و شنیده می‌شود که دوباره با دعوت مدیرکل ورزش‌وجوانان کمرهمت بسته تا پاس را حمایت کند که امیدواریم عظیمی اگر قصد ورود دارد تا آخر کار به تعهد خود پایبند باشد و در وسط فصل به دلایل واهی میدان را ترک نکند.
این تیم بایستی هرچه زودتر کادرفنی و بازیکنان خود را برای حضور در رقابت‌ها مشخص کند. در لیگ دسته سوم نیز 2 نماینده از استان حضور دارند.
تیم فوتبال شهدای باباعلی بهار که موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر استان شد و جواز حضور در لیگ 3 را دریافت کرد ابتدا امتیازش را به شیراک واگذار کرد و سپس شنیده می‌شود شخص دیگری امتیاز این تیم را خریداری کرده و قصد دارد با نام اکسیرالوند همدان در رقابت‌ها شرکت کند. هدایت این تیم را محمود الماسی بر عهده دارد و این تیم در ابتدا با تست‌گیری از جوانان شهر فعالیت خود را آغاز کرده و درتلاش است تا تیم خوبی را روانه مسابقات نماید.
دیگر نماینده استان گرین‌کشاورز نهاوند است که فصل گذشته در لیگ 3 فعالیت داشت و در یک قدمی صعود به مرحله دوم از حرکت بازماند و امسال نیز در لیگ 3شرکت دارد. هدایت این تیم را علی گروسی برعهده دارد و درتلاش است تا تیم خوبی را روانه رقابت‌ها کند.
بزرگترین مشکل تیم‌های استان برای حضور در لیگ‌های کشوری ضعف منابع مالی است و نداشتن اسپانسر تیم‌های استان را آزار می‌دهد.
به هرحال امیدواریم تیم‌های نماینده استان با کادر و بازیکنان قوی قدم به رقابت‌ها بگذارند و بتوانند از آبروی فوتبال استان در میادین کشوری دفاع کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.