1396-12-161396-12-26bool(false) 1396-12-161396-12-26bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 26 اسفند 1396

کد خبر : 83824

 
ضامن‌های جعلی همدان دستگیر شدند
تاریخ خبر : 1396-11-24
     
   
     
متن خبر :

 افرادی که با ارائه ضمانتنامه‌های جعلی به افراد فاقد ضامن اقدام به کلاهبرداری می‌‌کردند دستگیر شدند.
به گزارش ایرنا، رئیس پلیس آگاهی استان همدان با اعلام این خبر گفت: این افراد با شناسایی اشخاص متقاضی دریافت تسهیلات بانکی که ضامن معتبر ندارند در قبال دریافت وجه نقد از آنان، اقدام به ارائه گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و کسر از حقوق با سربرگ 2 ارگان دولتی به عنوان ضمانتنامه می‌کردند.
رضا زارعی افزود: پس از شناسایی چند فردی که از این طریق دنبال دریافت تسهیلات بانکی بودند، تحقیقات از آنها برای روشن شدن ابعاد این کلاهبرداری آغاز شد.
رئیس پلیس آگاهی همدان اضافه کرد: یکی از آنها اعتراف کرد که خانمی اوراق ضمانتنامه را برای آنها تهیه می‌کند بنابراین با جمع‌آوری تعدادی از اوراق مورد استفاده متهمان و استعلام از این 2 ارگان، مشخص شد تمامی اوراق مورد استفاده جعلی است.
زارعی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی، یکی از متهمان زن در این رابطه شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از خیابان‌های همدان دستگیر و تعداد 14 برگ گواهی خام و نوشته جعلی از وی کشف شد.
وی با بیان اینکه این متهم در بازجویی‌ها به جرم خود و اینکه این اوراق را فرد دیگری در اختیار وی گذاشته است اعتراف کرده است گفت: این متهم با اخذ 10 تا 40 میلیون ریال از برخی متقاضیان وام که آگهی برای ضمانت اعلام نیاز کرده بودند، این اوراق را به آنها تحویل داده و به همراه دیگر متهم پزونده برای ضمانت به بانک می‌رفتند.
عزیزی افزود: با همکاری این خانم، متهم دیگر نیز شناسایی و دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.