1400-07-151400-07-25bool(false) 1400-07-151400-07-25bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 25 مهر 1400

کد خبر : 71232

 
4 شوك عجيب مرد خاص كشتي!
تاریخ خبر : 1395-03-08
     
 
 
     
متن خبر :

قهرمانی تیم ملی كشتی فرنگی در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۶ شیراز در كنار لحظات شاد و افتخارآفرین، اتفاقات عجیب و تأسف‌آوری را نیز به همراه داشت که بخشی از آنها از سوی سرمربی تیم ملی رخ داد.
به گزارش مهر،‌ پیكارهای جام جهانی كشتی فرنگی ۲۰۱۶ هفته گذشته در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار شد و تیم ملی ایران توانست در جمع 8 تیم برتر دنیا با تلاش ملی‌پوشان و كادر فنی و البته حمایت هزاران تماشاگر مشتاق و كشتی‌دوست به عنوان قهرمانی دست یابد. اما بسیاری از تماشاگران و مسئولان فدراسيون و حتی اهالی رسانه در كنار لحظات شاد و افتخارآفرین این رویداد بزرگ و بین‌المللی،‌ شاهد برخی رفتارها و اتفاقات تلخ نیز بودند.
این اتفاقات در حالی رخ داد كه تماشاگران پرشور از ساعت‌ها قبل با خرید بلیت‌ ۱۵ هزار تومانی برای هر بار ورود به سالن(4 نوبت در 2 روز) از گوشه و كنار استان فارس خود را به محل برگزاري مسابقات رسانده بودند تا از نزدیك شاهد مصاف شاگردان محمد بنا با رقبای خارجی باشند كه البته در روز پایانی مسابقات رفتارهای عجیب و دور از ذهن سرمربی تیم ملی، بسیاری از مشوقان و هواداران كشتي فرنگي را سرخورده و مأیوس كرد.
 شوك نخست، دعوت به سكوت با فرياد!
تیم ملی كشتی فرنگی ایران، يك به يك با شكست حریفان خود راهی فینال شد و در روز پاياني جام جهاني در برابر تیم مدعی و البته بی‌ستاره روسیه قرار گرفت. تماشاگران نیز از صبح جمعه منتظر این رویارویی بودند و از ساعت‌ها قبل با حضور در سالن، ندای ایران، ایران و سرود قهرمانی سر دادند. كشتی آغاز شد و سامان عبدولی به عنوان نخستين ملي‌پوش به میدان آمد و در یك آن شور و حال و تشویق بی‌امان تماشاگران سالن را منفجر كرد.
 اين كشتی ادامه يافت و سامان بر خلاف انتظار محمد بنا نتوانست دستورات كادر فنی را از همان ابتدا پیاده كند و فریادهای محمد بنا برای كُچ كردن و راهنمایی عبدولی نيز در صدای طبل و سوت و هلهله تماشاگران گم شده بود.
این لحظات ادامه داشت تا اینكه سرانجام صبر محمد بنا لبریز شد و بی اختیار كشتی را رها كرد و به طرف تماشاگران حمله كرد و آنان را با رفتاری عجیب دعوت به سكوت كرد! او بارها با خشم و غضب به تماشاگران و لیدرهای مازنی حاضر در سالن تاخت و به نوعی همه را شوكه كرد.
 شوك دوم، ‌مشتی كه به دیوار خورد
رفتار عجیب و بی‌سابقه آقای خاص به همین جا ختم نشد و او در اواسط دیدار فینال، ‌شوك دیگری به حاضران و اطرافیان وارد كرد. محمد بنا كه با استرس بالا و هیجان عجیبی در كنار ایرج اسفدیاری‌فر شاهد یكی از كشتی‌های حساس فینال بود، هنگامی كه ملی‌پوش ایران به امتیاز پیروزی دست یافت و زمان كشتی به پایان رسید، در یك آن به سمت دیوار برگشت و با مشت بر دیوار كوبید. این ضربه به حدی شدید بود كه او بارها تا پايان اين ديدار،‌ مشت دست چپ خود را از درد ماساژ داد و بارها تا پایان فینال درگیر درد انگشتان دستش بود.
 شوك سوم، رفتار غیرمنتظره با یك خبرنگار
تیم ملی ایران با نتیجه‌ای قاطع توانست روسیه را شكست دهد و همه منتظر اظهارات محمد ‌بنا بودند تا پس از مدت‌ها انزوا و بایكوت خبرنگاران،‌ سكوتش را بشكند، اما او نه تنها ترجیح داد با كسی مصاحبه نكند بلكه در مواجهه با یكی از خبرنگاران كه چندی پیش از او انتقاد منطقی كرده بود،‌ رفتاری دور از شأن و انتظار نشان داد.
 گزارشگر یكی از برنامه‌های تلویزیونی ویژه كشتی كه اتفاقاً سهم زیادی در حمایت همیشگی از محمد بنا و همکارانش داشت پس از قهرمانی ایران به سوی او رفت تا نظرش را در این خصوص جویا شود،‌ اما آقای خاص با ضربه‌ای به میكروفون او از كنارش رد شد و ترجیح داد روند قهر با خبرنگاران و رسانه‌ها را همچنان ادامه دهد.
 شوك چهارم،‌ غيبت در جشن قهرماني
پايان‌بخش رفتارهاي عجيب محمد بنا،‌ غيبت و حضور نداشتنش در جشن قهرماني بود كه گويا ترجيح داد اين بار بر خلاف هميشه در لحظه دريافت جام قهرماني در كنار مربيان و كشتي‌گيران نباشد.
اين رفتار او در كنار اظهارات تند و حاشيه‌سازش پیش از جام جهاني كه به نوعي ساز جدايي از تيم ملي را كوك كرده بود باعث ايجاد شايعاتي شد كه بايد براي تكذيب يا تأييد آن فعلاً منتظر اتفاقات پيش رو در روزهاي باقيمانده تا المپيك ماند.
البته در كنار این تلخی‌ها باید به لحظات شاد و به یادماندنی جام جهانی مثل بازگرداندن جام قهرماني از جمهوري آذربايجان به ايران و همچنين حضور مربیان و قهرمانان تیم ملی در جمع مردم استان فارس و بازار داغ عكس یادگاری با فرنگی‌كاران اشاره كرد كه برای همیشه در یاد و خاطر مردم شیراز ماندگار شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.