پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 9 آذر 1399

کد خبر : 109970

 
رئیس شورای شهر همدان:

به افراد بدون ماسک خدمات نمی‌دهیم
تاریخ خبر : 1399-04-17
     
 
 
     
متن خبر :

 شورای شهر و شهرداری همدان بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا در راستای الزامی شدن استفاده از ماسک در ادارات، بانک‌ها و مراکز عمومی، از ۱۵ تیرماه امسال هیچ‌گونه خدماتی به ارباب‌رجوع بدون ماسک ارائه نخواهند داد. رئیس شورای اسلامی شهر همدان با عنوان این مطلب گفت: بر اساس اعلام بهداشت جهانی بهترین راه مقابله با شیوع ویروس کرونا، رعایت طرح فاصله‌ اجتماعی، استفاده از ماسک و شست‌وشوی مرتب دست‌هاست که در این بین، استفاده از ماسک، ۸۷ درصد انتقال ویروس را کاهش می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در بیست‌وچهارمین جلسه صحن شورا با تأکید بر اینکه در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزاری جلسات شورا و شهرداری باید به حداقل برسد، گفت: شهرداری‌ها در گذشته جزو نهادهایی بودند که بیشترین نارضایتی مردمی را داشتند؛ اما امروز این نارضایتی‌ها با همت مجموعه مدیریت‌شهری کاهش یافته و انتظار می‌رود در راستای هر چه بهتر شدن ارائه خدمات، گام‌های مؤثری برداشته شود.
رئیس شورای شهر همدان افزود: شهرداری‌ها دارای فعالیت گسترده‌ای هستند که در سال‌های اخیر علاوه بر فعالیت خدماتی، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز انجام می‌دهند؛ بر این اساس، شهرداری‌ها به نهاد خدماتی، اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده‌اند و این اقدامات، قابل قدردانی است.
 تأکید بر رعایت طرح فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در حمل‌ونقل عمومی
نایب رئیس شورای شهر همدان هم در این جلسه بر رعایت طرح فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در خطوط حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه اتوبوس‌های شهری تأکید کرد و گفت: در این زمینه با توجه به شرایط تردد خودروها باید نسبت به تأمین ماسک برای استفاده شهروندان در بخش حمل‌ونقل عمومی اقدام عاجلانه انجام شود.
حمید بادامی‌نجات همچنین بر تعیین‌تکلیف جانمایی دکل مخابراتی یکی از اپراتورهای مخابرات در اعتمادیه، تأکید کرد و افزود: مکان‌یابی و تسریع در روند اجرای این امر ضرورت دارد، زیرا نصب این دکل دارای مجوز از سوی شهرداری است؛ هرچند بر اساس دستورالعمل‌های موجود، صادر نشده است.
ایجاد آرامستان دیگری در شهر به‌منظور لزوم خدمات‌رسانی مطلوب‎تر به شهروندان همدانی
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‎های شورای شهر همدان با اشاره به عکس‌العمل رئیس اداره اوقاف شهرستان مبنی بر اعلام موضع شورای شهر در حوزه مدیریت آرامستان، گفت: رئیس اوقاف شهرستان، نظر شورای اسلامی شهر همدان مبنی بر واگذاری مدیریت آرامستان به شهرداری همدان را نمی‌پذیرد و این مهم را دخالت در امور آرامستان برمی‌شمرد؛ درحالی‌که مدیریت و اداره آرامستان‎ها در تمامی مراکز استان‌ها در اختیار مدیریت‌شهری است.
ابراهیم مولوی با تأکید بر اینکه به‌دلیل گستردگی کهن‌شهر همدان و لزوم خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به شهروندان همدانی، آرامستان دیگری در شهر ایجاد شود؛ اظهار کرد: شورای شهر بایستی شهرداری همدان را مکلف کند تا با تغییر شرایط ۲۰ تا ۳۰ هکتار از اراضی متعلق به خود، نسبت به ایجاد آرامستان دیگر در شهر، اقدام کند تا مقررات مدیریت‌شهری در این حوزه اعمال و بخشی از دغدغه شهروندان برطرف شود.
 شهرداری، اراضی الحاقی به شهر را خریداری کند
رئیس کمیسیون برنامه، ‌بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز با توجه به اینکه گویا قرار است طرح جامع تا پایان امسال به نتیجه برسد و اراضی مختلفی به محدوده شهر الحاق خواهد شد؛ پیشنهاد داد: انتظار می‌رود شهرداری با اعمال مباحث فنی و کارشناسی‌شده، نسبت به خریداری اراضی موردنظر برای حذف دلالان در این حوزه، اقدام کند که این مهم می‌تواند به‌عنوان آورده طرح جامع برای شهرداری همدان محسوب شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.