1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 9 مهر 1402

کد خبر : 132199

 
سقوط پاراگلایدر در همدان یک کشته برجای گذاشت
تاریخ خبر : 1402-03-03
     
 
 
     
متن خبر :


مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان همدان از مرگ جوان همدانی در سایت پروازی پاراگلایدر «شهرستانه» واقع در مسیر گنجنامه- تویسرکان خبر داد.

علیرضا صارمی در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: بعدازظهر روز گذشته -سه‌شنبه ۲ خرداد- مرد ۳۱ ساله‌ای در سایت پروازی پاراگلایدر شهرستانه تحت آموزش بوده اما به ناگاه جهت وزش باد تغییر کرده و موجب سقوط او می شود و متأسفانه در دم جان می بازد.

وی با بیان اینکه استان همدان به علت قرار گرفتن در منطقه‌ای کوهستانی و مرتفع دارای هوای خشن و غیرقابل پیش بینی است، تصریح کرد: با وجود فراهم بودن شرایط برای پرواز، وزش باد موجب بر هم خوردن تعادل این فرد، سقوط و در نهایت مرگش می شود.

صارمی با اشاره به اینکه آبان ماه سال ۹۵ نیز بر اثر سقوط یک پاراگلایدر در تویسرکان، خلبان و کمکی آن(دو برادر) که هر یک از آنها سابقه بیش از پنج سال پرواز داشتند، جان خود را از دست دادند.

وی در ادامه به آمار متوفیان سقوط در استان اشاره کرد و گفت: سال ۱۴۰۰، ۶۷ نفر و در سال ۱۴۰۱، ۷۶ نفر سقوط از ارتفاع داشتیم که افزایش ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، پاراگلایدر یک ورزش تفریحی و رقابتی هیجان انگیز است که خلبان توسط یک چتربال سبک بر روی جریان باد ملایم پرواز را تجربه می‌کند. همدان سه سایت پروازی پاراگلایدر «شهرستانه»، «بارابند»، «آلفا» (سایت آموزشی) دارد.

سایت پروازی پاراگلایدر «شهرستانه» به لحاظ راحتی دسترسی و نزدیکی به شهر از دیگر سایت‌ها از امتیاز بهتری برخوردار است. این سایت در ادامه جاده گنجنامه و در میانه جاده‌ای که همدان را به تویسرکان متصل می‌کند، قرار دارد.

سایت پروازی پاراگلایدر«بارابند»، در امتداد جاده همدان- ملایر در کنار روستای بارابند بوده که ارتفاع آن ٢۴۵٠ متر  از سطح دریا است.

سایت پروازی پاراگلایدر «آلفا» واقع در جاده همدان- ملایر در کنار روستای آلفاوت است که تنها برای موارد آموزشی با سطح مبتدی مورد استفاده است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.