پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 مهر 1399

کد خبر : 65907

 
زمان تحویل خودروهای وام 25 میلیون تومانی مشخص نیست
تاریخ خبر : 1394-09-09
     
 
 
     
متن خبر :

با گذشت 15 روز از پایان فروش خودرو در قالب وام 25 میلیون تومانی با تأمین اعتبار بانک مرکزی تحویل خودروها به مشتری هنوز آغاز نشده است.
طبق گفته‌های مدیر نمایندگی‌های مرکزی سایپا و ایران‌خودرو در استان همدان، بانک مرکزی بانک‌های عامل را معرفی کرده و خودروهای پیش فروش شده در مرحله ثبت و سند هستند ولی تاریخ دقیق واگذاری‌ها اعلام نشده است.  بیگلریان به همدان‌پیام گفت که تحویل خودرو به مشتریان بر اساس روز و ساعت ثبت نام اولویت‌بندی خواهد شد و مشتریان از لحظه‌ای که ماشین خود را تحویل بگیرند زمان قسط و پاس کرد چک نیز طبق تاریخ آغاز خواهد شد.
مطابق تعهد خودروسازان به مشتریان قرار بود خودروهای خریداری شده حداکثر تا یک ماه تحویل داده شوند اما خودروسازان با این بهانه که هنوز بانک مرکزی چک‌های آنها را وصول نکرده از فاکتور کردن خودروها علی‌رغم تمام تعهدات ممانعت می‌کردند.
سید علی‌اصغر میرمحمدصادقی پیش از این با اشاره به اینکه بانک مرکزی در تأمین مالی 110 هزار دستگاه خودروی فروخته شده در وام 25 میلیون تومانی فروش خودرو مشکلی ندارد، به تسنیم گفته: بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل ارسال کردیم تا آنها به محض دریافت مستندات و مدارک از شرکت‌های خودروساز نسبت به تقسیط اعتبار مطابق با توافقات اولیه اقدام کنند. وی  افزود: بانک‌های عامل نیز پس از دریافت این مدارک و تأیید آنها نسبت به ارسال آنها به بانک مرکزی اقدام می‌کنند.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه خودروسازان‌ برخی موارد از جمله ظهرنویسی چک‌ها را رعایت نکرده‌اند، بیان کرد: بانک مرکزی نیز در بخش‌های مختلف نسبت به اعطای این تسهیلات اقدام می‌نماید.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.