پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 2 خرداد 1398

کد خبر : 84646

 
کار ارزنده هيأت تیراندازی همدان

جام‌بزرگ در مراسمی برای حضور در جاکارتا بدرقه شد
تاریخ خبر : 1397-05-15
     
 
 
     
متن خبر :


در این مراسم رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان همدان، عباس قهرمانی معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان، سیدناصر محمودی رئیس هيأت تیراندازی همدان، مهرداد حمزه مدیرعامل خانه مطبوعات همدان، اعضای هيأت تیراندازی و جمع زیادی از خانواده بزرگ اصحاب رسانه حضور داشتند.
جام‌بزرگ در شرایطی خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا مهیا می‌کند که در دو دوره قبلی این دوره از مسابقات حضور داشته و از این حیث رکورددار است. او همچنین در دو دوره از بازی‌های المپیک حاضر بوده و به نظر می‌آید دست‌نیافتنی‌ترین ورزشکار استان به لحاظ آمار لقب گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان در این مراسم گفت: مه‌لقا جام‌بزرگ یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایران به شمار می‌رود و استان همواره به داشتن چنین سرمایه گرانبهایی به خود بالیده است.
رسول منعم تصریح کرد: خوشحالیم که این بانوی پرافتخار برای سومین دوره متوالی در بازی‌های آسیایی تیر خواهد زد و امیدواریم که همچون دوره‌های قبلی شاهد موفقیت و افتخارآفرینی این قهرمان ارزنده کشورمان در شهرهای پالمبانگ و جاکارتا باشیم.
وی خاطرنشان کرد: هيأت تیراندازی استان همدان نهایت تلاش خود برای آماده‌سازی و موفقیت این تیرانداز ارزنده را در چندماه اخیر به کار بست و از مسئولان این هيأت برای برگزاری مراسم بدرقه باید نهایت قدردانی را داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به رشد 300 درصدی کسب سهمیه بازی‌های آسیایی نسبت به دوره گذشته افزود: طرح حمایت مستمر از ورزشکاران دارای سهمیه و نیز دارای شانس حضور در بازی‌های آسیایی از سال گذشته آغاز شد و تا قبل از اعزام ادامه می‌یابد.
وی عنوان کرد: درصدد هستیم تا مراسم بدرقه ورزشکاران، مربیان و داوران اعزامی به بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا را با حضور مسئولان استانی برگزار کنیم.
رئیس هيأت تیراندازی همدان هم در این مراسم گفت: خیلی خوشحالیم که با تکیه بر تجارب ارزنده مه‌لقا جام‌بزرگ، تیراندازی استان همدان برای سومین دوره متوالی حضور در معتبرترین رویداد ورزشی قاره کهن را تجربه می‌کند و از صمیم قلب امیدواریم این حضور توأم با موفقیت و کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال مسابقات باشد.
سیدناصر محمودی ادامه داد: هيأت تیراندازی استان همدان از هیچ تلاشی در راستای حمایت از قهرمانان خود از جمله جام‌بزرگ دریغ نکرده و این حمایت‌ها به خصوص تا المپیک 2020 توکیو به صورت جدی تداوم خواهد داشت.
محمودی با تبریک هفته خبرنگار خاطرنشان کرد: خوشحالیم که مراسم بدرقه قهرمان ارزنده و خوش‌نام تیراندازی استان همدان به بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با هفته خبرنگار و حضور پرشمار خبرنگاران گرانقدر همدانی در این برنامه همزمان شد.
وی با بیان اینکه جام‌بزرگ در میادین ملی و فراملی بسیار زیادی حاضر بوده و بدون تردید یکی از بهترین ورزشکاران تاریخ همدان به شمار می‌رود، افزود: این بانوی پرافتخار با پوشش اسلامی خود در کنار کسب افتخارات ارزنده، یک الگوی واقعی برای ورزشکاران و جوانان میهن عزیزمان محسوب می‌شود.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان هم در این مراسم گفت: خوشحالیم که خبرنگاران در مراسم بدرقه این ورزشکار ارزنده حضور پررنگی دارند و امیدواریم این تیرانداز شایسته همچون همیشه برای استان و کشور عزیزمان افتخارآفرین باشد.
مهرداد حمزه تاکید کرد: خبرنگاران همدانی همواره از سرمایه‌های ورزشی استان نهایت حمایت و قدردانی را داشته‌اند و جا دارد از مدیر روابط عمومی هيأت تیراندازی و خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس که همواره حامی قهرمانان استان بوده تشکر ویژه داشته باشم.
مه‌لقا جام‌بزرگ اما در این مراسم بدرقه با تشکر از حمایت‌های هيأت تیراندازی استان گفت: امیدوارم با کسب خوشرنگ‌ترین مدال در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا پاسخ زحمات همه آنهایی که به من لطف داشتند را بدهم.
وی با دشوار خواندن رقابت در این بازی‌ها عنوان کرد: نهایت تلاش خود را خواهم کرد تا در این رویداد مهم موفق باشم و پرچم پرافتخار کشورم را در اندونزی به اهتزاز در بیاورم.
گفتنی است؛ در این مراسم از سوی هيأت تیراندازی استان همدان به مه‌لقا جام‌بزرگ پاداش ویژه‌ای به پاس کسب سهمیه حضور در بازی‌های آسیایی برای سومین دوره متوالی اهدا شد.
هيأت تیراندازی استان همدان نخستین هيأت ورزشی همدان است که برای نماینده خود در بازی‌های آسیایی جاکارتا با حضور مسئولین و اصحاب رسانه مراسم بدرقه برگزار می‌کند.
ملی‌پوشان تیراندازی کشورمان روز 22 مردادماه تهران را به مقصد پالمبانگ محل برگزاری هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی ترک خواهند کرد.
تیم ملی کشورمان با ترکیب مهیار صداقت، پوریا نوروزیان، امیرمحمد نکونام، امیرسیاوش ذوالفقاریان، الهه احمدی، نجمه خدمتی، مه‌لقا جام‌بزرگ و آرمینا صادقیان در رشته تفنگ و جواد فروغی، ابراهیم برخورداری، آمیتیس جعفری، گلنوش سبقت‌اللهی و هانیه رستمیان در رشته تپانچه و علی حافظی، محمدحسین پرورش‌نیا، علی دوستی، رامتین بشارتی، سپیده سیرانی و شیوا فرح‌پور در رشته اهداف پروازی در برابر حریفان قدرتمند خود به میدان می‌روند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.