1403-04-231403-05-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 132227

 
تأملی بر دغدغه استاندار در خصوص تعامل مدیران با رسانه ها
تاریخ خبر : 1402-03-04
     
   
     
متن خبر :


 استاندار همدان در نشست با مدیران رسانه ها ضمن تأکید  بر همکاری مدیران اجرایی با رسانه ها و مطبوعات، از ارزیابی عملکرد مدیران در خصوص حمایت از رسانه ها خبر داده است.

این که مدیران اجرایی باید با فعالان رسانه ای تعامل و همکاری داشته باشند، امری روشن و مبرهن است؛ چرا که اصولا موفقیت مدیر یک دستگاه اجرایی در گرو این گونه همکاری ها و تعاملات است و تجربه نشان داده که هر مدیر اجرایی هرچقدر  به رسانه ها نزدیک شده، به همان میزان موفقیت داشته است و در صورت فاصله گرفتن از رسانه ها، از پیشرفت و موفقیت نیز دور شده است.

نکته قابل تأمل اما تصریح استاندار به این موضوع در شرایط فعلی است که نشان می دهد عملکرد برخی از مدیران کمتر از حد انتظار بوده و قاسمی فرزاد رضایت کامل از آنها ندارد.

بر این اساس تغییر و تجدید نظر در برخی رویکرد ها و حرکت به سوی تعامل بیشتر با رسانه ها و استفاده درست و به موقع از ظرفیت رسانه ای برای پیشبرد اهداف سازمانی با تکیه بر روابط عمومی قوی و توانمند که بتواند زمینه ها و شرایط چنین تعاملی را مهیا کند، در دستگاه های اجرایی که شاید ضعف هایی در این زمینه دارند، امری ضروری است.

از طرفی ارزیابی عملکرد مدیران در حوزه رسانه اقدامی مثبت و حائز اهمیت است که استاندار همدان نیز در نشست اخیر بر آن تأکید نموده است.

البته قاسمی فرزاد در این زمینه بیشتر بحث آگهی ها و حمایت از رسانه های محلی را مطرح کرده است که می تواند موثر باشد.

با این حال باید در نظر داشت که حمایت از رسانه ها و تعامل با آنها چندبعدی و همه جانبه است و به تبع آن ارزیابی ها نیز باید به شکل های مختلف و همه جانبه صورت گیرد تا موانع موجود در این مسیر به معنای واقعی مرتفع گردد و در نهایت شرایطی شکل بگیرد که مجموعه رسانه ای استان و تمامی دستگاه های اجرایی در تعاملی همسنگ و متقابل با یکدیگر برای توسعه استان گام بردارند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.