پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 107494

 
مصرف نفت سفید در استان کاهش یافت
تاریخ خبر : 1399-01-27
     
 
 
     
متن خبر :

 میزان مصرف نفت سفید در استان همدان ۴۵ درصد کاهش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: در سال گذشته ۱۱ میلیون و ۴۳۰ هزار لیتر نفت سفید در استان توزیع شد در حالیکه در سال ۹۷ این رقم از ۲۰ میلیون لیتر فراتر رفته بود.

به گزارش ایسنا، امین روستایی اظهار کرد: با مقایسه ارقام مصرف این سال ها می توان دریافت که میزان مصرف سوخت نفت سفید در منطقه، حدود نصف سال ما قبل آن بوده است.

وی یادآور شد: راستی آزمایی و تمهیداتی که ابتدای سال گذشته در زمینه فرآیند ثبت نام در سامانه درخواست فرآورده(تجارت آسان) اندیشیده شد، موجب شناسایی و تخصیص سوخت به مصرف کنندگان واقعی و در نتیجه کاهش مصرف این فرآورده و سرمایه ملی شد.

روستایی از تأثیر بسزای بهره‌مندی حداکثری روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی در راستای صرفه‌جویی در مصرف نفت سفید خبر داد و تلاش مجموعه شرکت گاز استان را شایسته قدردانی دانست.

مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه همدان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ذخیره‌سازی فرآورده نفت سفید در انبار نفت ایثارگران منطقه انجام شده و برای سال‌جاری نیز نیاز استان به این سوخت تأمین و به موقع توزیع خواهد شد.

وی اقدام به‌هنگام و بی‌وقفه مجموعه منطقه اعم از کارکنان، پیمانکاران حمل و نقل و رانندگان نفتکش‌ها برای سوخت‌رسانی مطلوب در فصل سرد سال گذشته به مناطق سخت گذر و گرم نگه داشتن خانه‌های روستائیان را گوشه‌ای از تلاش‌های شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان دانست.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.