1403-01-161403-01-26bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 26 فروردين 1403

کد خبر : 131106

 
همدان نیازمند محل‌هایی برای کمپ اسکان موقت است
تاریخ خبر : 1401-12-27
     
 
 
     
متن خبر :


استان همدان با توجه به وجود گسل های زلزله نیازمند پیش بینی مکان هایی برای اسکان اضطراری یا کمپ اسکان موقت در مواقع بروز بحران است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: هم اینک این استان مکان
ی برای اسکان اضطراری ندارد و پیش بینی این محل ها بسیار ضروری است.

علی سنجربگی افزود: هلال احمر همدان معین امداد رسانی به منطقه ۱۹ تهران است که طی بازدید از این منطقه مشخص شد اماکنی برای اسکان آسیب دیدگان در پارک ها پیش بینی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان اظهار داشت: به شهرداری همدان پیشنهاد شده در پارک ها محل های دومنظوره پیش بینی و ایجاد کند با این توضیح که در ایام نوروز و تابستان از این محل ها برای نصب چادر مسافران و در مواقع بروز بحران برای اسکان آسیب دیدگان استفاده شود.

سنجربگی ادامه داد: همچنین باید کمپ هایی مجهز به زیر ساخت های لازم نظیر آب و برق خطوط و راه های دسترسی برای مواقع بروز بحران در نظر گرفته شود.

 آغاز طرح نوروزی هلال احمر با مشارکت ۱۵۰ نیرو

وی با بیان اینکه هلال احمر استان برای نوروز سه طرح را در دستور کار دارد گفت: طرح نوروزی هلال تحت عنوان "طرح ملی امداد و نجات نوروزی" با شعار "تا بی نهایت همراهتان هستیم" از ۲۴ اسفند آغاز شده و تا نیمه فروردین سال ۱۴۰۲ ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: ۷۰ دستگاه خودروی عملیاتی و کمک دار با ۱۵۰ نفر روز نیروی عملیاتی آماده، تیم واکنش سریع و آنست در ۱۹ پایگاه ثابت و سیار به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.

سنجربگی یادآوری کرد: پیش از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر در همدان ۴۵۰ دوره بازآموزی و آمادگی برای نیروهای حاضر در این طرح به منظور ارتقای توان و آمادگی برگزار شد.

وی بیان کرد: همچنین طرح ملی خدمات بشر دوستانه به مسافران نوروزی با عنوان "جوانان سفیران ایمنی، سلامت و نشاط اجتماعی" آغاز شده و نیروهای جوان در چهار پست ثابت و سه پست سیار در مبادی ورودی شهرستان ها حضور دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: در راستای ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی طرح ملی "هلال رحمت" از چند هفته پیش با برگزاری جشن گلریزان شروع و نسبت به جمع آوری کمک های نیکوکاران به منظور توزیع آن در نوروز و ماه مبارک رمضان آغاز کرده است.

سنجربگی گفت: ظرف ۱۱ ماه گدشته امسال یک میلیون و ۸۰۱ هزار خدمت توسط هلال احمر همدان انجام شده و همچنین به مناسبت رویداد کنگره بزرگداشت هشت هزار شهید برای هر شهید یک برنامه پیش بینی شده بود.

 ناوگان خودرویی هلال احمر فرسوده است

به گزارش ایرنا،سنجربگی تأکید کرد: چند سال است که خودرویی به ناوگان هلال احمر همدان افزوده نشده و برای استفاده بهینه از خودروهای موجود بیشتر آنها تعمیر و بازسازی شدند.

وی افزود: همچنین با توجه به به روز شدن تجهیزات مورد استفاده برای امداد رسانی باید علاوه بر نوسازی ناوگان به روز رسانی تجهیزات نیز در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان اظهار داشت: به دنبال سفر پیرحسین کولیوند رییس سازمان جمعیت هلال احمر به همدان مقرر شد که تعدادی خودرو خریداری و سال آینده تحویل هلال احمر استان شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.