پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 23 آذر 1397

کد خبر : 83819

 
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است

ورزش شهر خود را دریابید ورزش استان پیشکش!
تاریخ خبر : 1396-11-24
     
   
     
متن خبر :

 این روزها خبرهایی از ساختمان شورا به گوش می‎رسد که قرار است طرحی را به صحن ارائه کنند که هیأت‌های ورزشی در سال 97 از منابع شهرداری بودجه دریافت کنند.
به گزارش فارس، در بدنه شهرداری همدان مجموعه‌ای وجود دارد به نام سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری همدان که سیاست آن تحقق‌بخشی به اهداف ورزش شهروندان، کارمندان و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی شهر است.
خوشبختانه بسترهای خوبی در شهرداری همدان برای توسعه ورزش فراهم است و با حضور یک فرد کاملاً ورزشی در رأس هرم شهرداری و کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر که ورزش یکی از زیرمجموعه‌هایش است، این انتظار می‌رود ورزش شهرداری در سال‌های آینده با جهش خوبی مواجه شود.
توسعه ورزش محلات از فوتبال به چند رشته دیگر، حضور در چند رشته در لیگ‌های مختلف کشوری و... توانسته نام شهرداری همدان را در بین باشگاه‌های برتر کشور معرفی کند و این انگیزه‌ای باید باشد برای توسعه آن.
خوشبختانه ورزش محلات و مسابقات مختلف آن برای نخستین بار در کشور به صورت رسمی در شهرداری همدان آغاز شد و امروز یک متد و مدل برای شهرداری‌ دیگر شهرهای بزرگ کشور شده است.
شهرداری به خوبی توانسته در محلات حاشیه شهر و حتی شهرها و روستاهای اطراف که در آینده باید جزو کلانشهر همدان شود ریشه ایجاد کند و همین ریشه می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را به حداقل رسانده و محلات شهر را از نظر ورزشی توانمند سازد.
اما ای کاش، مسئولان شورای شهر در بودجه 97 تمهیداتی برای گسترش ورزش همگانی شهر و رشد تیم‌های قهرمانی این نهاد اجتماعی حاکم بر پایتخت تاریخ و تمدن ایران اتخاذ کنند.
اما از گوشه و کنار خبر رسیده که کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای شهر طرحی را در صحن ارائه کرده که از بودجه 97 فرهنگی شهرداری همدان، مبلغی هم به عنوان کمک به هیأت‌های ورزشی استان برسد.
شاید در نگاه اول این طرح بسیار خوب باشد اما این در حالی است که سازمان فرهنگی ورزشی این شهرداری خود در امر باشگاه‌داری با مشکلات مالی مواجه است و حتی تیم‌های حرفه‌ای آن هم این روزها به شدت با مشکل مواجه شده‌اند و به نوعی صورت خود را با سیلی محکم می‌کنند.
بودجه‌ای که قرار است از سوی شورای شهر برای هیأت‌های ورزشی استان برسد می‌شود به راحتی در ورزش محلات شهر تغذیه شود و حتی تیم‌های مختلف ورزشی با نام این شهرداری در لیگ‌های کشوری حضور پیدا کنند.
واریز پول از جیب مردم شهر همدان به حساب هیأت‌های استانی یک ظلم آشکار به شهروندان این شهر است زیرا این مبالغ از درآمد عوارض‌های مردم همین شهر به دست آمده نه دیگر شهروندان استان.
قرار دادن مبلغی برای توسعه ورزش استان کار بسیار خوبی است که در شورای شهر مطرح شده است، اما نوع اجرایی آن با مشکل مواجه است و قطعاً با سرازیر شدن آن به حساب‌ هیأت‌های ورزشی، بخش قابل توجه آن در امور جاری و حتی پرداخت بدهی‌های آنها صرف خواهد شد و در کل دست ورزشکاران خالی خواهد ماند.
این شورا بهتر است برای درخواست معرفی نماینده اداره کل ورزش برای تصمیم‌گیری این طرح، نمایندگان سازمان ورزش خود را بخواهد تا با اضافه شدن این مبلغ به بودجه سازمان ورزش شهرداری، زمینه گسترش ورزش محلات و تیم‌های حرفه‌ای تحت اداره شهرداری را بررسی کنند.
امیدواریم که مسئولان شورای شهر ابتدا ورزش شهر خود را دریابند و ورزش استان را بسپارند به اداره کل خودش و این امر موازی‌کاری نخواهد شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.