پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 5 ارديبهشت 1403

کد خبر : 134170

 
ارزیابی 21 واحد صنعتی و خدماتی در همایش صنعت سبز
تاریخ خبر : 1402-06-14
     
 
 
     
متن خبر :


 ۲۱ واحد صنعتی و خدماتی از این استان برای شرکت در همایش ملی صنعت سبز نام نویسی کردند که عملکرد آنها بررسی و ارزیابی می شود.

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار داشت: شرکت کنندگان در همایش ملی صنعت سبز باید عملکرد زیست محیطی خود را در ۲ بخش عمومی و اختصاصی در شاخصه ها و بخش های مختلف ارائه دهند تا امتیازهای مورد نیاز را بر اساس عملکرد دریافت کنند.

سید عادل عربی اضافه کرد: عملکرد دستگاه‌ها با توجه به مستندات ارائه شده در راستای صنعت سبز، خود اظهاری و اقدامات صورت گرفته، طی چند مرحله بررسی و ارزیابی می‌شود و در نهایت سازمان حفاظت محیط زیست ار بین واحدهای صنعتی و خدماتی شرکت کننده، شرکت‌های ممتاز را در ۲ بخش ملی و استانی معرفی می‌کند.

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: ۲۱ واحد صنعتی و خدماتی از همدان در این همایش شرکت کردند که ابتدا بررسی وضعیت آنها در مرحله نخست در استان صورت می‌پذیرد که این فرایند تا ۲ روز آینده به پایان می‌رسد.

عربی خاطرنشان کرد: در مرحله استانی بر اساس مستندات ارائه شده به واحد امتیاز تعلق می گیرد سپس در مرحله دوم مستندات و امتیازها در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته تا در این مجموعه بررسی نهایی صورت گیرد.

وی گفت: تمامی مستندات و خوداظهاری‌ها در سامانه جامع محیط زیست کشور بارگذاری شده و هیچکس نمی‌تواند در مستندات و نمره ها دخل و تصرف کند چرا که همه ارزیابی‌ها و امتیاز دهی‌ها در سامانه ثبت می‌شود.

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان یادآوری کرد: سال گذشته این همایش برگزار نشد اما در سال ۱۴۰۰ از استان همدان ۱۰ شرکت صنعتی و خدماتی برای حضور در همایش ملی صنعت سبز نام‌نویسی کردند که بیمارستان تامین اجتماعی غرضی ملایر و شیرپگاه همدان به عنوان صنعت سبز معرفی شدند.

عربی خاطرنشان کرد: صنعت سبز در نقطه مقابل صنایع آلاینده قرار دارد و واحدهایی که موفق به دریافت لوح صنعت سبز می شوند، داشتن این برند آنها را در صادرات کالاهای تولیدی به سایر کشورها کمک می‌کند و محصولات تولیدی به راحتی در بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه واحدهای دارای برند صنعت سبز می‌توانند از این نشان برای تبلیغ نیز بهره بگیرند گفت: داشتن این برند به این معناست که شرکت صنعتی یا واحد خدماتی به تکلیف خود در قبال حفظ محیط زیست عمل کرده‌است.

نام نویسی برای حضور در همایش صنعت سبز از ۱۶ خرداد شروع شد و تا ۱۲ مرداد ادامه داشت.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.