پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 2 مهر 1402

کد خبر : 131148

 
فعالیت کتابخانه‌‎‌های برگزیده همدان در تعطیلات نوروز
تاریخ خبر : 1402-01-01
     
 
 
     
متن خبر :


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: کتابخانه‌ه‎ای عمومی برگزیده شهر همدان در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ آماده خدمت رسانی به اعضا و مراجعان هستند.

عاطفه زارعی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه خدمات مرتبط با امانت کتاب و سالن مطالعه در کتابخانه‌های منتخب شهر همدان همزمان با ایام نوروز ۱۴۰۲ ارایه می شود اظهار کرد: با توجه به بررسی نیازهای کاربران، چهار کتابخانه عمومی در شهر همدان و نهاوند در تعطیلات نوروزی آماده خدمت رسانی به اعضا و مراجعه کنندگان هستند.

وی ادامه داد: کتابخانه عمومی مرکزی همدان روزهای ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ و یکم تا سوم فروردین، همچنین ۱۲ و ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ علاوه بر روزهای غیر تعطیل از ساعت هشت تا ۱۹ خدمات ارایه می‌دهد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان افزود: کتابخانه‌های آزادی و شهیدان حجازی همدان نیز از روز ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ تا چهارم فرودین ماه ۱۴۰۲ و روز ۱۱ و ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۹ آماده ارایه خدمات هستند.

زارعی اظهار کرد: همچنین کتابخانه شهید حیدری نهاوند نیز در روز ۲۹ اسفند ماه از ساعت هشت تا ۱۴ و روزهای یکم تا چهارم و ۱۱ و ۱۲ فرودین از ساعت ۸ تا ۱۹ خدمات کتابخانه‌ای ارایه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تعطیلات نوروزی و شروع ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای مطالعه است ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در حال برگزاری است و افراد می‌توانند از این ایام برای شرکت در این جشنواره معنوی استفاده کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان افزود: زیربنای کتابخانه‌های عمومی استان همدان ۴۸ هزار و ۶۱۹ متر مربع، تعداد نسخه‌های کتاب یک میلیون و ۴۵۴ هزار و ۳۳۲ جلد و تعداد عضو فعال ۶۷ هزار و ۷۴۴ نفر است که ۳.۹ درصد کل جمعیت استان را شامل می‌شود.

استان همدان دارای ۱۱۹ باب کتابخانه‌ عمومی شامل ۷۱ باب شهری، ۴۶ باب روستایی و یک باب سیار شهری با یک میلیون و ۴۰۰ هزار نسخه کتاب است که به بیش از ۶۰ هزار عضو خدمات ارائه می‌دهد و حدود ۳۰۰ کتابدار در این کتابخانه‌ها مشغول فعالیت هستند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.