پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 5 تير 1403

کد خبر : 132029

 
مدیرکل منابع طبیعی استان خبر داد

94 طرح منابع طبیعی مصوب سفر رئیس جمهوری به همدان در دست اجرا است
تاریخ خبر : 1402-02-24
     
 
 
     
متن خبر : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: ۹۴ طرح منابع طبیعی مصوب سفر مردادماه سال گذشته رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت به این استان در حال اجرا است.

به گزارش ایلنا، اسفندیار خزائی اظهار داشت: ۳۱۵ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهوری به این استان برای اجرای طرح های این مجموعه مصوب شد که این میزان اعتبار ظرف سه سال به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری تخصیص می‌یابد.

وی اضافه کرد: این میزان اعتبار برای اجرای ۵۰ طرح آبخیزداری و آبخوان داری و ۲ طرح صیانت از جنگل های زاگرس از جمله اجرای تهیه و اجرای طرح صیانت از جنگل کاری چند منظوره در نهاوند و نگهداری و تولید نهال در نهالستان ملایر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان ادامه داد: همچنین برای اجرای ۴۲ طرح حفاظت و پایش و کمک به احیای مراتع شامل تهیه طرح های مرتعداری، احیای و توسعه رویشگاه های گیاهان دارویی به وسعت ۸۰۰ هکتار و اجرای طرح های بیولوژیک و بیومکانیک به وسعت یک هزار هکتار نیز اعتبار اختصاص یافته‌است.

عملیات بیومکانیک تلفیقی از عملیات مکانیکی و بیولوژیک است؛ در حقیقت نقش باز دارنده و کوتاه مدت جلوگیری از فرسایش خاک به عملیات مکانیکی و نقش تثبیت دراز مدت آن به عملیات بیولوژیک واگذار شده‌است.

خزائی گفت: از ۳۱۵ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری ۳۰۰ میلیارد تومان برای بخش آبخیزداری و آبخوان‌داری، ۱۰ میلیارد تومان طرح صیانت از جنگل‌کاری چند منظوره در نهاوند و نگهداری تولید نهال در نهالستان ملایر و پنج میلیارد تومان هم برای حفاظت و پایش و کمک به احیای مراتع استان در نظر گرفته شده‌است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.