1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 124582

 
انتقاد بادامی از عملکرد شهرداری

شهردار در صحن پاسخگوی شورا باشد
تاریخ خبر : 1401-04-09
     
 
 
     
متن خبر :

 مطالبه‌گری و شفاف‌سازی از وظایف شوراست و شهرداری اگر در بحث نیروهای انسانی تصمیمی می‌گیرد باید شورای شهر را مطلع کند.
عضو شورای اسلامی شهر همدان در جلسه یکصد و سومین صحن شورا، اظهار کرد: انتقادات و مطالباتی که ما در صحن شورا داریم و می‌پرسیم دغدغه مردم بوده و لازم است شهردار و مدیران در همین صحن پاسخگوی نطق‌های ما باشند نه اینکه در روزنامه خود جواب ما را بدهند، برخی از مدیران شهرداری به دنبال این هستند که فقط در روزنامه پاسخ ما را بدهند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان حمید بادامی‌نجات، اظهار کرد: مدیریت شهری هرگونه تصمیمی در خصوص پرداخت حقوق پرسنل گرفته است باید شورا را از این تصمیم مطلع کند تا همه اعضای شورا در جریان تصمیمات و تغییرات باشند. بادامی نجات با اشاره به کاهش غیرقانونی حقوق نیروهای خدماتی و نگهبانان شهرداری همدان اضافه کرد: مصوبه دولت در افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارکنان برای کمک به معیشت آنها بوده و باید براساس قانون کار اجرایی شود، اما شاهد هستیم که شهرداری پس از اینکه این افزایش را لحاظ کرده اضافه کار آنها کاهش داشته و سبب شده از لحاظ درآمدی این نیروها با مشکل مواجه شوند.
بادامی نجات خطاب به ریاست کمیسیون حقوقی، نظارت و امور اداری شورای شهر همدان گفت: لازم است این کمیسیون ضمن دریافت گزارشی از شهرداری در خصوص روند پرداخت حقوق کارکنان، آن‌ را در صحن شورا ارائه دهد.
وی با تأکید بر اهمیت توجه به نیروی انسانی و رعایت عدالت در بین کارکنان، یادآور شد: شهرداری در خصوص قرارداد پرسنل و پرداخت نکردن بیمه ایاب و ذهاب آژانس‌ها، همچنین بیمه تکمیلی که از حقوق پرسنل کسر می‌شود اما خدمات آن به آنها ارائه نمی‌شود، باید پاسخگو باشد.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان در ادامه همچنین با گلایه از نحوه عملکرد خزانه‌داری مرکزی شهرداری، اظهار کرد: با توجه به روند کنونی از عملکرد خزانه اعلام می‌کنم که در موافقت با راه‌اندازی این خزانه‌داری اشتباه کرده‌ام! مگر قرار نبود همه نیروها از جمله قراردادی، شرکتی، رسمی و پیمانی همزمان حقوق دریافت کنند؟
وی عنوان کرد: طبق نامه آقای شهردار در دی‌ماه ۱۴۰۰ قرار بود حقوق‌ نیروها همزمان و یا ابتدا به کارکنان ضعیف پرداخت ‌شود اما خودشان به این نامه عمل نکرده‌اند و نخست حقوق مدیران ستادی را پرداخت می‌کنند. این عضو شورای اسلامی شهر همدان از بلاتکلیفی نیروهای خدمات شهری گلایه کرد و گفت: متأسفانه هنوز قرارداد پیمانکاران منعقد نشده و یک هزار و ۴۰۰ نیروی خدمات شهری بلاتکلیف مانده‌اند.  بادامی‌نجات تأکید کرد: شهرداری باید جواب بدهد که چرا در پرداخت حقوق و اضافه کار نیروهای شهرداری عدالت رعایت نشده و چرا بعضی از افراد سقف حقوق دریافت می‌کنند اما گاهی مشاهده می‌شود این افراد در محل کار خود هم نیستند، اما اضافه کاری نیروهای خدماتی و نگهبانان که در ساعت مقرر حضور پیدا کرده را کسر می‌کنند؟

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.