1403-03-171403-03-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

کد خبر : 126132

 
آبرسانی به همدان طرح فوق ویژه وزارت نیرو
تاریخ خبر : 1401-06-05
     
 
 
     
متن خبر :


 وزیر نیرو با تأکید بر اینکه برای حل مشکل آب همدان تمام ظرفیت‌های کشور را به کار گرفته‌ایم، گفت: آبرسانی به همدان جزو طرح‌های ویژه و فوق ویژه وزارت نیرو است.

علی‌اکبر محرابیان گفت: در شهر همدان از سال‌های ۸۴ طرح انتقال آب پیش‌بینی شده بود البته در مسیر نیز پیش‌بینی شده به شهرستان‌های بیجار و خدابنده تأمین آب شود که در برنامه است.

وی با بیان اینکه در شروع کار ما این طرح حدود ۳۰ درصد پیشرفت داشت، تصریح کرد: با شناسایی‌ دقیقی که انجام شد این طرح جزو طرح‌های ویژه و فوق ویژه ما قرار گرفت و با سرعت بسیار بسیار بالایی طرح را پیش بردیم.

محرابیان افزود: به محض تأمین مالی از ماه‌های اول امسال سرعت پیشرفت قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست و امروز در نقطه‌ای هستیم که خطوط انتقال این ابر پروژه به طول ۱۴۵ کیلومتر تکمیل شده است.

وزیر نیرو بیان کرد: در حال نصب شیرآلات و ایستگاه‌های پمپاژ هستیم که در هفته‌های آینده شاهد افتتاح خواهیم بود. البته برای رفع تنش آبی همدان پیش‌بینی شده به صورت موقت از منابع آبی محلی تأمین آب شود.

وی خاطرنشان کرد: در همدان امسال نسبت به سال‌های نرمال کاهش ۴۳ درصدی بارش داشتیم و سد اکباتان در شرایط بسیار کم‌آبی به سر می‌برد.

محرابیان ضمن تشکر از صبوری مردم همدان، افزود: امیدواریم با طرح‌های موقت و طرح عظیم آبرسانی برای همیشه شاهد رفع مشکل آب در همدان باشیم که متأسفانه مشکل دیرینه است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.