1399-10-281399-11-08bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

کد خبر : 110608

 
بر اثر ابتلا به کرونا

مهدی کاشی فعال رسانه‌ای همدان درگذشت
تاریخ خبر : 1399-05-07
     
 
 
     
متن خبر :

 مهدی کاشی‌نهنجی از فعالان رسانه‌ای همدان و قائم‌مقام مدیر مسئول روزنامه منطقه‌ای سپهرغرب صبح دوشنبه ششم مردادماه به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
کاشی چند هفته پیش اعلام کرد تست کرونایش مثبت شده و از ابتدای هفته گذشته به محل روزنامه سپهرغرب نرفت و تحت درمان قرار گرفت. در فایل صوتی که از وی به جا مانده است، می‌گوید: این دومین بار است که به کرونا مبتلا می‌شوم، نخستین بار اسفندماه 1398 بود که نتیجه آزمایشم مثبت شد. اما پس از بهبود از بیماری در روزهای اخیر بار دیگر با این بیماری درگیر شده‌ام، اگرچه شدت این مرحله کمتر است اما من تصور می‌کردم بدن من به‌دلیل ابتلای اسفندماه آنتی بادی برای مقابله با بیماری را دارد و دیگر مبتلا نمی‌شوم اما این‌گونه نبود.
در روزهای گذشته خبر بالا رفتن سطح اکسیژن خون وی موجب بارقه‌های امیدی برای اطرافیان و جامعه رسانه همدان شد. اما رو به وخامت رفتن وضعیت جسمانی وی در 2 روز گذشته موجب شد برخلاف تلاش تیم پزشکی، صبح روز دوشنبه 6 مردادماه این روزنامه‌نگار همدانی مبارزه با کرونا را تاب نیاورد و دار فانی را وداع گوید.
پس از انتشار خبر فوت وی اهالی رسانه، برخی مدیران و مسئولان همدانی با ارسال پیام‌های همدردی، تلاش کردند تسکینی بر آلام بازماندگان باشند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در پی این ضایعه غم‌انگیز و به‌مناسبت درگذشت مهدی کاشی پیام تسلیتی صادر کرد.
در پیام احمدرضا احسانی آمده است: خبر درگذشت مهدی کاشی، عضو جوان رسانه استان همدان داغی سنگین بر قلب اهالی فرهنگ، هنر و مطبوعات باقی گذاشت.
در آستانه روز خبرنگار، خانواده مطبوعات یکی از دلسوزان این عرصه را از دست داد و امروز اهالی رسانه همدان سوگوار وفات فرزند گرانقدر و ارزنده خود هستند.
اینجانب درگذشت آن مرحوم را به خانواده بزرگ رسانه و بازماندگان داغدارشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال، رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای خانواده آن مرحوم خواستارم. مرحوم مهدی‌کاشی متولد 1365 بود و از وی 2 فرزند دختر به یادگار مانده .است مدیران و همکاران مجموعه رسانه‌ای همدان‌پیام و مرکز چاپ و بسته‌بندی پیام‌رسانه، برای آرامش روح آن مرحوم از دست رفته، از ایزد یکتا طلب غفران می‌کنند.

 مهدی کاشی فعالیت فرهنگی خود را از نوجوانی به‌عنوان روابط عمومی ستاد برگزاری نمازجمعه همدان آغاز کرد و با فکر روشن و ذهن پویایی که داشت در این حوزه در کنار حاج آقا سیدمحمد حسینی توانست گام‌های بلندی در جهت رونق نمازجمعه بردارد.
علاوه بر این مجموعه مدتی نیز بر حسب دغدغه‌های دینی در ستاد اعتکاف فعالیت کرد.
او از دهه 80 وارد فضای رسانه شد و مدیریت بازرگانی روزنامه ایران در همدان، هفته‌نامه رسانه پارسی و راهنگ سبز و سپس روزنامه هگمتانه را به عهده گرفت که تا ابتدای سال 99 سکاندار سازمان آگهی‌های روزنامه هگمتانه بود، از سال 92 نیز با توجه به دغدغه‌های ویژه رسانه‌ای مدیریت روزنامه سپهرغرب را به عهده گرفت.
با توجه به اینکه درحال ادامه تحصیل بود و با توجه به توانایی‌هایش، او را به‌عنوان نماینده دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استان همدان انتخاب کردند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.