پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 26 تير 1403

کد خبر : 130440

 
اخبار ورزشی استان همدان:

مسابقات تنیس روی میز منطقه ۶ کشور در همدان
تاریخ خبر : 1401-12-02
     
 
 
     
متن خبر :


مسابقات تنیس روی میز منطقه ۶ کشور در همدان
 قهرمانان تنیس روی میز انتخابی رده‌سنی نونهالان پسر و دختر منطقه ۶ کشور با برگزاری یک دوره مسابقه به میزبانی شهرهمدان معرفی شدند.
مدیرتنیس روی میز منطقه ۶ کشور در خصوص این مسابقات به ایرنا اظهار کرد: این مسابقات با حضور منتخبان استان‌های قم، مرکزی و همدان برگزار شد و در رده‌سنی استعدادیابی پسران مهرکیا رشیدی از همدان به عنوان قهرمانی دست یافت، رادین موسیوندی از همدان دوم شد و مانی کاظم‌خانی از مرکزی و نیکان دهقانی از همدان مقام سوم مشترک را به دست آوردند. همچنین در استعدادیابی دختران نیز نیلا سلمانیان از قم بر سکوی قهرمانی ایستاد، ماتیسا شاملو از همدان دوم شد، ستیا عبادی و پانیسا بحیرایی از همدان عنوان سوم مشترک را کسب کردند. زهره ابوطالبیان ادامه داد: در رده‌سنی نونهالان پسر امیرحسین راسفی‌جانی و سینا خادمی از قم به ترتیب مقام‌های نخست و دوم را به دست آوردند و بهراد جعفری و آراد بیات‌منش از همدان به طور مشترک سوم شدند. همچنین در رده‌سنی نونهالان دختر مهرسا رضایی از همدان قهرمان شد، ساجده محمدی از مرکزی مقام دوم را کسب کرد و عنوان سوم مشترک به آوا خدابنده‌لو و فاطمه احمدی از همدان رسید.
وی افزود: سرداوری این مسابقات برعهده معصومه یعقوبی بود ضمن اینکه ۱۷ داور وظیفه قضاوت را برعهده داشتند.


به‌زودی درگزین صاحب زمین هندبال ساحلی می‌شود
به‌زودی کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی احداث زمین هندبال ساحلی در شهرستان درگزین به زمین زده‌می‌شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان درگزین با اعلام این خبر به ایسنا اظهار کرد: رشته ورزشی هندبال ساحلی درگزین از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و احداث زمین هندبال در این شهرستان ضرورت دارد که امیدواریم با کلنگ‌زنی طرح هرچه سریعتر شاهد بهره‌برداری آن برای جوانان مستعد این شهرستان باشیم.
محمد قربانی با اشاره به ظرفیت خوب شهرستان درگزین در رابطه با رشته هندبال ساحلی افزود: مدال برنز مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی نوجوانان جهان نخستین مدال جهانی تاریخ هندبال ایران به شمار می‌رود که در خردادماه امسال با درخشش «محمدمهدی حیدریان» هندبالیست اهل قروه درگزین همراه بود. تاکنون محمدمهدی حیدریان رتبه سوم جهانی و رتبه نخست آسیایی را در رشته هندبال ساحلی کسب کرده‌است، و درحال حاضر به عنوان کاپیتان تیم ملی هندبال ساحلی انتخاب‌شده که افتخار بزرگی برای شهرستان درگزین به شمار می‌رود.
وی در ادامه از ۷۲۰ ورزشکار سازمان‌یافته در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۴۶۰ نفر را آقایان و ۲۶۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند که در ۵۰ رشته ورزشی مشغول به فعالیت هستند.
قربانی همچنین با بیان اینکه دوره مربیگری سطح یک ایران در رشته فوتسال شهرستان درگزین در حال برگزاری است، یادآور شد: این دوره مربیگری از ۲۸ بهمن‌ماه در شهرستان آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهدداشت.
وی با اشاره به اینکه پروژه مجموعه ورزشی بانوان شهر کرفس در دست اجراست، خاطرنشان کرد: تکمیل و بهره‌برداری از این طرح از نقش مؤثری در ورزش بانوان شهر کرفس برخوردار خواهد بود.
قربانی در پایان از احداث سالن ورزشی در روستای عمان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: احداث زمین چمن مصنوعی برای روستاهای نیرو، بهکندان، حکان و نیز شهر کرفس از دیگر پروژه‌های ورزشی این شهرستان بوده که در دست اجراست.


درخشش ورزشکاران همدانی در مسابقات مستریونیورس
 در رقابت‌های مستریونیورس ورزشکاران استان همدان خوش درخشیدند و به 2 مدال طلا و 2 مدال نقره دست یافتند. رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان با اعلام این خبر گفت: دومین روز رقابت‌های مستریونیورس ایران با رقابت ورزشکاران در رشته‌های فیزیک، ماسکولار و بادی بیلدینگ به میزبانی استان مازندران و شهر رامسر برگزار شد که در دسته 75 کیلوگرم مرتضی کومار در رده بزرگسالان و پیشکسوتان 2 مدال طلا کسب کرد و در دسته 16 تا 20 سال امیرعباس رسولی به عنوان نائب قهرمانی دست یافت.مرتضی قدرتی تصریح کرد: در روز پايانى رقابت‌هاى قويترين مردان در دسته ١٠٥+ كيلوگرم پيگيرى شد و در پايان يك رقابت جذاب بين ورزشكاران ايرانى و خارجى، رامين فرج‌نژاد به عنوان قهرمانى رسيد، رضا قيطاسى ورزشکار کبودراهنگی دوم شد و محسن مسن‌آبادى به عنوان سومى رسيد.وی خاطر نشان کرد: همچنین در این رقابت‌ها سیاوش برفان به عنوان داور و مجتبی نوترکی به عنوان مربی تیم‌ملی حضور داشتند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.