1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 123026

 
جام‌جهانی2022

۴ بازی دوستانه تیم ملی در قطر
تاریخ خبر : 1401-01-18
     
 
 
     
متن خبر :


 تیم ملی فوتبال کشورمان در اردوی خرداد ماه 4 دیدار تدارکاتی در کشور قطر برگزار می‌کند. مدیر تیم ملی فوتبال ایران با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه ریزی کرده ایم تا در اردوی خردادماه تیم ملی، چهار بازی در کشور قطر انجام بدهیم.
حمید استیلی درباره آخرین وضعیت برنامه‌های آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران پیش از حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: اردوی مهم ما خردادماه و به مدت دو هتفه خواهد بود. با اسکوچیچ برنامه ریزی کرده‌ایم تا چهار بازی دوستانه در کشور قطر انجام بدهیم. خوشبختانه کشور قطر همکاری‌های خوبی با ما دارد.
وی افزود: در حاشیه مراسم قرعه کشی جام جهانی برای انجام بازی دوستانه مذاکراتی با سایر کشورها داشتیم که با آنها به توافق اولیه رسیدیم وبزودی تین بازی‌ها علنی خواهد سد
مدیر تیم ملی فوتبال همچنین افزود: پیش از قرعه کشی با مدیر ورزشی تیم ملی آمریکا برای انجام دیدار تدارکاتی صحبت کردیم ولی وقتی با آمریکا همگروه شدیم، این مسابقه دوستانه میسر نشد. با کشورهای دیگر هم صحبت‌های خوبی انجام دادیم ولی با کشورهای اروپایی در ماه ژوئن نمی‌توانیم بازی داشته باشیم چون خودشان درگیر مسابقه هستند.
تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که از آبان ماه آغاز می‌شود، با تیم‌های انگلیس، آمریکا و برنده پلی آف اروپا (اوکراین-اسکاتلند و ولز) همگروه است.

بعد از ۲۴ سال
تکرار جدال تماشایی ایران وامریکا در قطر
 سایت فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی از تیم ملی فوتبال ایران نوشت: این تیم بعد از گذشت ۲۴ سال از دیدار تاریخی برابر آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، هشتم آذر ماه یک بار دیگر در جام جهانی قطر باید به مصاف این تیم برود.
فیفا در معرفی تیم ملی فوتبال ایران آورده است که ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین نخستین حضور خود را در جام جهانی فوتبال تجربه کرد و موفق به کسب پیروزی نشد اما ۲۰ سال بعد در فرانسه این ناکامی را جبران و جشن پیروزی را در برابر تیم ملی فوتبال آمریکا برگزار کرد. در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه جلال طالبی و شاگردانش بعد از باخت یک بر صفر برابر یوگسلاوی سابق، مقابل تیم ملی فوتبال آمریکا به برتری ۲ بر یک رسیدند.
حساسیت بازی ایران و آمریکا در جام جهانی فرانسه مهمترین بحث گزارش فیفا درباره ایران بود. در این گزارش آمده که تماشاگران پیش از دیدار ایران با آمریکا یک شب هیجانی را در شهر لیون تجربه کردند و این به خاطر تنش سیاسی شدید بین ۲ کشور بود. آن مسابقه فراتر از مسائل ساده ورزشی بود.
فیفا در معرفی تیم ایران آورده که جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند فرصت مناسبی برای ایران باشد تا نسبت به پنج دوره گذشته به یک سطح بالاتر برسد. ایران با وجود بازیکنانی مانند سردار آزمون و مهدی طارمی که در باشگاه‌های لورکوزن و پورتو توپ می‌زنند بعد از ۲۴ سال در هشتم آذرماه به مصاف تیم ملی فوتبال آمریکا خواهد رفت.
تیم ملی فوتبال ایران در گروه B رقابت‌های جام جهانی با تیم‌های فوتبال انگلیس، آمریکل و برنده پلی‌آف اروپا همگروه است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.