1398-07-141398-07-24bool(false) 1398-07-141398-07-24bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 24 مهر 1398

کد خبر : 91674

 
افزایش ۲۲۲ درصدی کشف سرقت ها در ملایر
تاریخ خبر : 1397-12-28
     
   
     
متن خبر :
 
 ملایر- خبرنگار همدان پیام: کشف انواع سرقت ها در ملایر  ۲۲۲ درصد یعنی دو برابر سال قبل افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ملایر در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: در برهه ای از تاریخ زندگی می کنیم که ۳ برابر شدن قیمت  اجناس در بیشتر شدن معضلات اجتماعی و سرقت ها تاثیر داشته است.
داوود علی بخشی گفت:در سال ۹۷ افزایش کشف سرقت ها را داشته ایم که به رشد ۲۲۲ درصدی رسیده است  کشف مواد مخدر هم نسبت به پارسال رشد ۴۱ درصدی داشته است .
وی در ادامه گفت : باتوجه به افت ارزش پول ملی در برابر دلار قاچاق سیگار بسیار کاهش داشته است اما در سال ۹۷ کشف سیگار قاچاق هم به دو نیم برابر رسیده است.
بخشی افزود: با توجه به ارزش بالای اقتصادی سوخت بسیاری از افراد به این کار روی می آورند و امسال حدود ۷۴ هزار لیتر کشف سوخت قاچاق داشته ایم.
وی به متلاشی شدن ۱۷ باند توزیع و تهیه مواد مخدر اشاره کرد و گفت :در سال ۹۷، ۸۰۳ کیلوگرم کشف انواع مواد مخدر داشته ایم که رشد ۴۱ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.
بخشی ادامه داد: برگزاری ۲۸ نمایشگاه آگاه کننده خطرات اعتیاد، ۸۷۷ فقره سازش توسط مشاورین نیروی انتظامی واقع در کلانتری ها و برگزاری ۳۵۷ کارگاه آموزش همگانی برای ۲۰۳۹۲ نفر فراگیرجامعه هدف، از دیگر اقدامات نیروی انتظامی شهرستان ملایر بوده است .
وی در پایان گفت: موضوع نگران کننده توزیع مواد مخدر گل است که ۷ برابر حشیش به سلول های مغزی آسیب می رساند.
بخشی از خانواده ها خواست که مراقبت بیشتری را نسبت فرزندان خود داشته باشند.
 
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.