پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 3 تير 1397

کد خبر : 75120

 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:

رژیم صهیونیستی 25سال آینده وجود نخواهد داشت به‌ شرط مبارزه و اتحاد
تاریخ خبر : 1395-09-25
     
 
 
     
متن خبر :

 حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با تأکید بر اینکه طرح 10 ماده‌ای جنبش جهاد اسلامی باید اجرایی شود، خاطرنشان کردند: بی‌تردید کسانی هستند که مأموریت دارند مانع تحقق مفاد این طرح شوند، بنابراین باید مراقب بود این طرح، برروی کاغذ نماند و در پس تحسین‌های اولیه و تاکتیکی، بتدریج فراموش نشود.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب عامل اصلی مشکلات فراوان منطقه را «مستکبر اعظم و شیطان اکبر» یعنی آمریکا خواندند و با اشاره به دخالت شیطان‌های کوچک منطقه در ایجاد بحران‌های موجود افزودند: هدف همه آنها این است که مسأله فلسطین در افکار عمومی منطقه کمرنگ شود و از یاد ملت‌ها برود.رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جمهوری اسلامی با وجود درگیر بودن در برخی قضایای منطقه، همواره و به طور صریح اعلام کرده فلسطین مسأله اول دنیای اسلام است و به تکالیف خود در این زمینه عمل می‌کند.
رهبر انقلاب سران گروه‌های تکفیری را همچون ائمه کفر خواندند و افزودند: یکی از مهمترین مسائل منطقه، مقابله همگانی با گروه‌های تکفیری نظیر داعش، جبهه النصره و دیگر گروه‌ها است؛ چراکه در غیر این صورت، به علت بحران‌آفرینی مستمر تکفیری‌ها، مسأله فلسطین در حاشیه خواهد ماند. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با ضروری خواندن مبارزه قاطع با نفوذ تکفیری‌ها در فلسطین اشغالی افزودند: مأموریت این گروه‌ها، ایجاد فتنه است و باید با هوشیاری و قاطعیت کامل با آنها مقابله کرد.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، جوان بودن جمعیت فلسطین را مهم برشمردند و با اشاره به اهمیت زنده بودن و حرکت کرانه باختری رود اردن افزودند: رژیم صهیونیستی همچنانکه قبلاً گفته‌ایم به شرط مبارزه همگانی و متحد فلسطینی‌ها و مسلمانان با صهیونیست‌ها در 25 سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت.
ایشان مراقبت کامل از تلاش دشمنان برای ایجاد انشقاق و مشکلات داخلی در درون جنبش جهاد اسلامی را ضروری خواندند و افزودند: اهمیت جنبش جهاد اسلامی اکنون از گذشته نیز بیشتر است.
در این دیدار رمضان عبدا... دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین ضمن تشکر از مواضع شجاعانه و خردمندانه رهبر انقلاب و جمهوری اسلامی و همچنین پشتیبانی و حمایت‌های برادران حزب‌ا... لبنان از  آرمان و ملت مظلوم فلسطین، به اوضاع آشفته منطقه اشاره کرد و گفت: متأسفانه برخی دولتهای عرب از قضیه فلسطین دست کشیده و برای هم‌پیمانی با رژیم صهیونیستی از یکدیگر سبقت می‌گیرند.
رمضان عبدا...، افزایش سرکوب ملت فلسطین و ادامه اشغال اراضی به‌دست صهیونیست‌ها بویژه در کرانه غربی را نتیجه همین اوضاع نابسامان دانست و با انتقاد از همکاری دولت خودگردان با رژیم صهیونیستی افزود: خوشبختانه جوانان فلسطینی امروز بیدار هستند و ابتکار عمل را به دست دارند و انتفاضه را دنبال می‌کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.