1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 131029

 
آزمون‌های‌ سراسری الکترونیکی می‌شوند
تاریخ خبر : 1401-12-23
     
 
 
     
متن خبر :


 معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تمام امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای برگزاری آزمون‌های الکترونیکی آماده است و تنها نیازمند سالن‌های مجهز هستیم، گفت: تلاش می‌کنیم آزمون‌هایی که سازمان سنجش متولی برگزاری آنها است، در سال ۱۴۰۳ الکترونیکی برگزار شوند.

حسن مروتی در گفت‌وگو با ایرنا درباره برگزاری کنکور به صورت الکترونیکی توضیح داد: برای هوشمندسازی نیاز به سالن‌هایی داریم که داوطلب‌ها در آنجا مستقر شوند و سؤالات آزمون‌ها را به صورت الکترونیکی یعنی برخط (آنلاین) یا غیربرخط (آفلاین) در اختیار آنها قرار دهیم.

وی افزود: در حال حاضر بزرگترین مشکل ما این سالن‌ها است که به اندازه کافی در کشور موجود نیستند. بزرگترین مرکزی که داریم پیام نور است که در نهایت ۳۵ هزار‌نفر را می‌تواند جوابگو باشد.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: البته اگر دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها هم کمک کنند و سالن‌هایی را تجهیز کنند ما تمام امکانات لازم چه نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری را برای برگزاری آزمون الکترونیکی داریم.

وی ادامه داد: تاکنون در 2 استان تهران و کهکیلویه و بویراحمد به صورت پایلوت تعدادی از آزمون‌ها را به صورت مجازی برگزار کردیم و امیدواریم که بتوانیم پس از سال جدید یک کنکور آزمایشی الکترونیک در استان‌های دیگر برگزار کنیم.

مروتی توضیح داد: یکی از آزمون‌هایی که در سالجاری الکترونیکی شد،‌ آزمون سنجش مهارت‌های زبان فارسی بود که در روز ۳۱‌تیر ماه با ۸۱ شرکت‌کننده و در 3 حوزه شهرهای تهران، اصفهان و سنندج به‌ صورت الکترونیکی برگزار شد.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور افزود: برنامه سازمان این است که در سال ۱۴۰۲ یک آزمون ۲۰۰ هزار نفری را به صورت الکترونیکی برگزار کند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.