پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 23 آذر 1397

کد خبر : 83809

 
ولایتی:

برجام به هیچ وجه قابل بازبینی نیست
تاریخ خبر : 1396-11-24
     
 
 
     
متن خبر :

■ برجام به هیچ وجه قابل بازبینی و بازنگری نیست و ما هیچ شرطی را نمی‌پذیریم

.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران درباره اظهارات رئیس جمهور فرانسه پیرامون برجام اظهار کرد: جمهوری اسلامی علی‌رغم برخی مشکلاتی که برجام داشت، آن را امضا کرد و پذیرفت و تاکنون نیز به تعهدات خود عمل کرده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر ولایتی با تأکید بر اینکه برجام به هیچ وجه قابل بازبینی و بازنگری نیست، گفت: ما هیچ شرطی را در زمینه‌های دفاعی، حضور منطقه‌ای و... نمی‌پذیریم، برجام به صورتی که وجود دارد با امضای 7 کشور باقی می‌ماند و نه یک کلمه به آن اضافه و نه یک کلمه از آن کم می‌شود.
ولایتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود مقامات آلمان، فرانسه و انگلیس به درخواست رژیم صهیونیستی درباره حضور ایران در سوریه، به کشورمان هشدار داده‌اند، گفت: منطقه، منطقه ماست و ایران کشوری مهم در غرب آسیاست.
وی ادامه داد: ایران در منطقه خود حق دارد که به ندای ملت‌های دیگر که دوست ما و جزء محور مقاومت هستند و یا اینکه ممکن است جزء محور مقاومت نباشند اما با ما رابطه خوبی دارند، پاسخ مثبت بدهد. اگر آنان برای مشورت و یا هر کمک دیگری از ما دعوت کنند، قطعا پاسخ‌مان مثبت است.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با تشریح مبانی حضور ایران در منطقه گفت: ما عضو این منطقه هستیم اگر در سوریه و یا عراق حضور داریم بنابر دعوت دولت‌های قانونی آنان است و کشورهایی همچون انگلیس، آلمان و فرانسه و ... در منطقه آسیا قرار ندارند، اما به خود حق حضور در این منطقه را می‌دهند.ولایتی اظهار کرد: حضور کشورهای اروپایی و یا آمریکایی در منطقه خلاف قوانین بین‌المللی است. ما به صحبت‌های این کشورها اعتنایی نداریم و به سیاست حضور فعال و دوستانه خودمان در منطقه ادامه می‌دهیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره سقوط هواپیمای رژیم صهیونیستی در سوریه گفت: این موضوع نقطه عطفی در تاریخ مبارزات جبهه مقاومت است. کشورها حق دارند از تمامیت ارضی خود دفاع کنند و اگر هواپیماهای رژیم صهیونیستی به فضای سوریه وارد می‌شوند، امروز سوریه در خود این اقتدار را می‌بیند که از آسمان خود دفاع کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.