پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 25 مهر 1400

کد خبر : 119632

 
واحد‌های فاضلاب‌ریز درگنجنامه پلمب می‌شوند
تاریخ خبر : 1400-06-22
     
 
 
     
متن خبر :

 کارشناس بهداشت محیط کار مرکز بهداشت استان همدان از جریمه پلمب 2ماهه برای واحدهایی که فاضلاب خود را در رودخانه گنجنامه رهاکنند خبر داد و گفت: با توجه به کاهش سطح آب و استفاده از آب موجود در استخر عباس‌آباد برای مصارف شرب، از این پس به صورت جدی با متصدیان واحدهایی که اقدام به تخلیه فاضلاب در رودخانه گنجنامه می‌کنند برخورد می‌‍‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران‌جوان، مهدی خدابخشی بیان کرد: لایروبی حوضچه استخر عباس‌آباد شهر همدان با هدف پاکسازی، برای استفاده از آب رودخانه گنجنامه که به این محل هدایت می‌شود صورت گرفته است.
وی گفت: در بازرسی که از رودخانه گنجنامه شد مشخص شد برخی از غذاخوری‌ها، خانه‌باغ‌ها و ویلاهای موجود در مسیر گنجنامه، فاضلاب خود را به این رودخانه تخلیه می‌کنند که به آنها هشدارهای لازم داده شد.
خدابخشی با اشاره به اینکه مجتمع موجود در پیست اسکی، با تخلیه گازوئیل سبب آلودگی آب رودخانه شده بود که این نوع آلودگی بسیار جدی و خطرناک است و هشدارهای لازم به آنان داده شد، افزود: عشایر ساکن نباید در حاشیه رودخانه گنجنامه اتراق کنند و ملزم شدند از تخلیه فاضلاب خود و احشام داخل رودخانه و آلوده نکردن آب خودداری کنند.
کارشناس بهداشت محیط کار مرکز بهداشت استان گفت: امور عشایر درصدد آموزش عشایر ساکن در مسیر این رودخانه برای پیشگیری از آلودگی آب رودخانه گنجنامه است.
خدابخشی افزود: تیمی متشکل از محیط‌زیست، آب‌وفاضلاب، آب‌منطقه‌ای و بهداشت محیط دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینا تشکیل شده که به صورت مستمر بر سلامت آب رودخانه گنجنامه نظارت دارند و افراد متخلف علاوه بر پلمب 2ماهه، جریمه نقدی می‌شوند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.