پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 26 تير 1403

کد خبر : 132474

 
پلمب ۱۲ مرکز متخلف حوزه سلامت در همدان
تاریخ خبر : 1402-03-17
     
 
 
     
متن خبر :


مدیرنظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان از پلمب ۱۲ مرکز متخلف حوزه سلامت در اردیبهشت ماه سال جاری در همدان خبر داد.

طوس کیانی در گفت‌وگو با فارس از پلمب ۱۲ مرکز متخلف حوزه سلامت خبر داد و اظهار کرد: انجام اقدامات زیبایی پزشکی نظیر تزریق فیلر، بوتاکس و... توسط افراد فاقد صلاحیت درمانی ممنوع بوده و با عنوان مجرمانه "مداخله غیرمجاز در امور پزشکی" قابل تعقیب قضایی است.

وی افزود: با پیگیری‌ها و نظارت ویژه کارشناسان علوم پزشکی در اردیبهشت، ۱۲ مرکز که به صورت غیرقانونی در امور پزشکی و سلامت مداخلاتی داشتند، پلمب شدند.

مدیر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان در ادامه به لیست مراکز پلمب شده اشاره کرد و گفت: این ۱۲ مرکز شامل یک مطب دندان‌پزشک عمومی، دو مرکز لیزر در مطب پزشک عمومی، دو مرکز زیبایی غیرقانونی، دو مرکز طب سنتی غیرمجاز و فاقد پروانه، دو دندان‌سازی غیرمجاز، یک لابراتوار دندان‌‌سازی و دو مرکز لیزر غیرمجاز بودند که به دلایلی از قبیل فعالیت فرد فاقد پروانه طبابت، فعالیت با دستگاه‌های فاقد اصالت، عدم حضور مسئول فنی و یا فعالیت در واحدهای مسکونی پلمب و پرونده آنها به مراجع قضایی ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: مداخله افراد فاقد صلاحیت در حوزه سلامت خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی همدان است و از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف در ارائه خدمات درمانی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس بگیرند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.