1399-10-191399-10-29bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 29 دي 1399

کد خبر : 109729

 
صفحه ویژه خبر گزاری ها امروز "خبرگزاری مهر همدان"

ایده ایجاد «پارک امداد» در صحن شورای شهر همدان بررسی خواهد شد
تاریخ خبر : 1399-04-09
     
 
 
     
متن خبر :  رئیس شورای شهر همدان گفت: پیشنهاد جمعیت هلال‌احمر همدان مبنی بر طراحی «پارک امداد» در صحن شورای شهر همدان بررسی خواهد شد.
به گزارش مهر، کامران گردان در صحن شورای شهر همدان گفت: به‌منظور قدردانی از مقام سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی و با هدف حفظ آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران، بلوار بهشت، حدفاصل میدان امام حسن مجتبی(ع) تا منطقه سیلو به‌نام سردار بزرگ و بی‌ادعا نامگذاری می‌شود.
گردان افزود: همچنین برای پاسداشت و قدردانی از تلاش کادر درمانی و پزشکی، پرستاران، بهیاران و تمامی نیروهای خدوم عرصه سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا مؤثر واقع شده‌اند، خیابان حکما، حدفاصل بلوار شاهد و بلوار شهید مطهری به‌منظور همجواری با بیمارستان آموزشی و درمانی بعثت به نام «مدافعان سلامت» مزین شد.
وی در ادامه بر اساس پیشنهاد جمعیت هلال‌احمر همدان مبنی بر طراحی پارک موضوعی با موضوع «امداد» در شهر همدان همراه با درنظر گرفتن المان‌های آموزشی به‌منظور آموزش‌های بصری امدادی و نجات و کمک‌های اولیه برای نخستین‌بار در دنیا، گفت: این پیشنهاد، ایده بسیار خوبی است که قابلیت بررسی در صحن شورا را دارد، از این‌رو نیازمند طرحی جامع و مناسب بدون آزمون و خطاست که اگر الگویی در دنیا مطرح است، استقبال خواهیم کرد تا ماندگار شود.
 گردان با تأکید بر طراحی مناسب المان‌های شهری در حوزه آموزش امداد و نجات، ادامه داد: جایگزین کردن المان‌های آموزشی امداد و نجات به‌جای المان‌های غیردائمی در سطح شهر به‌ویژه در پارک‌های حاشیه‌ای نیز می‌تواند مدنظر قرار گیرد.
وی ضمن قدردانی از همت صادقانه نیروهای تلاشگر جمعیت هلال احمر استان به‌ویژه در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا، گفت: مدیریت شهری در مسائل امداد و نجات، آموزش شهروندی، حوادث شهری تقریباً عملکرد مناسبی داشته که امیدواریم روند مناسب‌تری دنبال شود.
  بهره‌گیری از ظرفیت نمایندگان مجلس
برای توسعه استان
نایب رئیس شورای شهر همدان هم در ادامه جلسه با توجه به اینکه حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس را برعهده گرفته است، گفت: این کمیسیون تخصصی از تأثیرگذارترین کمیسیون‌ها در مجلس محسوب می‌شود. حمید بادامی‌نجات گفت: انتظار می‌رود تمامی مسئولان استان به‌ویژه حوزه مدیریت‌شهری همدان از ظرفیت حضور رئیس همدانی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، حداکثر بهره‌برداری را برای توسعه استان و شهر همدان داشته باشند.
وی اظهار کرد: در این زمینه می‌توان ضمن بهره‌گیری از ظرفیت موجود، نسبت به تعریف کدهای بودجه‌ای و تأمین محل اعتبارات مناسب و تخصیص آن به‌ویژه در حوزه مدیریت‌شهری اقدام کرد.
  همدان امن‌ترین منطقه از نظر اسکان
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز با تأکید بر اهمیت حوزه فعالیت جمعیت هلال احمر، گفت: فرهنگ‌سازی در حوزه امداد و نجات در بین عموم جامعه بسیار اثرگذار است؛ از این‌رو پیشنهاد می‌کنیم ظرفیت مساجد و محل تجمع مردم در پارک‌ها به‌منظور ارائه آموزش‌های کمک‌های اولیه موردتوجه واقع شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.