پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 11 فروردين 1402

کد خبر : 118745

 
۷۰ میلیارد به کلزاکاران پرداخت شد
تاریخ خبر : 1400-04-23
     
 
 
     
متن خبر :

 مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان از پرداخت ۷۰ میلیارد ریال مطالبات کلزاکاران استان همدان خبر داد.
مسعود بکایی در گفت‌وگو با فارس، از پرداخت تمام مطالبات کلزاکاران استان خبر داد و گفت: ۷۰میلیارد ریال مطالبات کشاورزان کلزاکار استان که اسناد تحویل محصول تا تاریخ ۲۰ تیرماه به بانک کشاورزی ارسال شده، روز گذشته به حساب آنها واریز شد.
وی با اشاره به خرید ۷۰۷ تن کلزا در استان افزود: ارزش این محصول ۷۷ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ریال است که ۷۰ میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال آن پرداخت شده است.
 مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان با بیان اینکه ۷ میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریال از مطالبات کلزاکاران در صف پرداخت است بیان کرد: میزان پرداختی مطالبات 2/90 درصد را نشان می‌دهد.وی با اشاره به اینکه تا روز گذشته ۷۲ هزار و ۷۱۰ تن گندم در استان خریداری شده است گفت: ارزش این میزان محصول خریداری شده ۳۶۷ میلیارد و ۸۳۱ میلیون ریال است که ۹۳ میلیارد و ۳۲۱ میلیون ریال پرداخت شده و درصد پرداخت 37/25درصد است.
بکایی با بیان اینکه ۵۱ هزار و ۱۴۹ تن گندم توسط سیلوهای بخش خصوصی خریداری شده است بیان کرد: سهم خرید مراکز دولتی ۸۶۲ ، تعاونی‌های روستایی ۱۷ هزار و ۶۲۸ و کارخانه‌های آرد ۳ هزار و ۱۷۱ تن بوده است.
وی با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۷۸۳ تن گندم در شهرستان همدان خریداری شده است گفت: در ملایر ۲ هزار و ۹۷ تن، نهاوند ۱۶ هزار و ۷۰۷ تن، تویسرکان ۵ هزار و ۶۶ تن، کبودراهنگ ۹ هزار و ۶۴۸ تن، رزن ۸ هزار و ۶۲۲ تن، بهار ۳ هزار و ۱۳۵ تن، اسدآباد ۲۲ هزار و ۳۱۷ تن و فامنین هزار و ۶۳۵ تن گندم خریداری شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان با بیان اینکه سال گذشته تا روز  بیستم تیرماه ۵۰ هزار و ۲۷۳ تن گندم خریداری شده بود که  نسبت به امسال اختلاف ۴۵ درصد است بیان کرد: در سال ۹۸ نیز این میزان ۱۲هزار و ۵۸۰ تن بود و مقدار اختلاف ۴۷۹ درصد را نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه امسال ۵۲ مرکز خرید تضمینی گندم در استان فعال خواهد بود گفت: طبق پیش‌‌بینی سازمان جهادکشاورزی امسال ۴۰ درصد افت تولید گندم را در استان خواهیم داشت که منتظریم ببینیم خرید به چه صورت خواهد بود که به طور قطع  تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. بکایی با بیان اینکه تأکید ما این است که گندم در مراکز خرید سایر استان‌ها به فروش نرسد و در استان باشد تا گندم موردنیاز استان تأمین شود، خواستار توجه به این موضوع شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.